ANS będzie kształcić pilotów dronów

04.02.2023   Autor: Artur Maras
---88

Pilska Akademia Nauk Stosowanych będzie kształcić pilotów dronów. Bezzałogowe statki powietrzne coraz częściej wykorzystywane są w różnych branżach. Nowa specjalność ruszy na uczelni od przyszłego roku akademickiego. To jednak nie jedyna zmiana w pilskiej akademii.  

- Na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn otwieramy trzecią specjalność: pilotaż bezzałogowych statków powietrznych. Specjalność ta powstała na skutek współpracy uczelni z Aeroklubem Ziemi Pilskiej. Jest odpowiedzią na zmieniający się rynek pracy. Pewne czynności, które były wykonywane kiedyś z poziomu ziemi, mogą być teraz wykonywane z poziomu drona - mówi dr Marta Chudzicka-Adamczak, kierownik Katedry Inżynierii Mechanicznej ANS w Pile.

Przy ich pomocy wykonywane są nie tylko zapierające dech w piersiach ujęcia, ale także różnego rodzaju audyty energetyczne budynków, inspekcje pól i lasów czy pomiary geodezyjne. Pilotaż bezzałogowych statków powietrznych ruszy na pilskiej uczelni od przyszłego roku akademickiego. Zajęcia będą odbywać się w Katedrze Inżynierii Mechanicznej oraz na pilskim lotnisku. Akademia Nauk Stosowanych w Pile rusza również z nowym kierunkiem studiów: pedagogiką szkolną i wczesnoszkolną. Będą to jednolite studia magisterskie, po zakończeniu których, absolwenci uzyskają przygotowanie m.in. do wykonywania zawodu nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, czyli klas I-III w szkole podstawowej. 


 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group