Ruszają ferie zimowe

28.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
1753---155
W Wielkopolsce w poniedziałek rozpoczynają się zimowe ferie. Wiele dzieci ruszy w podróż wraz z rodzicami lub weźmie udział w zorganizowanych wyjazdach. Dla tych, którzy jednak zostaną na miejscu instytucje kulturalne i sportowe przygotowały bogaty wachlarz zajęć i warsztatów.

Na nudę na pewno nie będą narzekały dzieci w Pile. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną. Pilskie muzea zapraszają do odwiedzania swoich wystaw oraz wzięcia udziału w prelekcjach. Nie zabraknie także miejsca na gry planszowe i zajęcia rękodzielnicze. Szeroką ofertę przygotowało Regionalne Centrum Kultury.

– Te formy plastyczne, których przygotowaliśmy kilka – decoupage, ceramika, zajęcia plastyczne. One wszystkie są w ofercie i dla małych grup są dedykowane i proponowane - powiedział Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.Ponadto seanse filmowe, zajęcia taneczne, teatralne i warsztaty wokalne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pilski Aquapark zorganizuje dwa turnusy półkolonii. Dzieci, pod opieką instruktorów, będą mogły poznać tajniki pływania. Zajęcia będą dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. O dzieciach nie zapomina także Muzeum Ziemi Złotowskiej. Plan zajęć wypełniony jest praktycznie do ostatniego dnia.

- Uczestnicy warsztatów w muzeum będą mogli własnoręcznie wykonać witraże, które będą nawiązywały do wystawy szopek krakowskich oraz magnesy, które będą przedstawiały bohaterów bajek z okresu PRL - mówiła Kamila Krzanik-Dworanowska, dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej.
Chodzieski Dom Kultury zaprasza dzieci na dwa seanse filmowe. Nie zabraknie warsztatów aktorskich prowadzonych przez członków grupy teatralnej.

- Zaproponowaliśmy uczniom szkół podstawowych zajęcia kreatywne, artystyczne. Będą zajęcia taneczne, zajęcia wokalne i plastyczne - powiedziała Natalia Pawłowska, koordynatorka sekcji w Chodzieskim Domu Kultury.

Na zakończenie ferii najmłodsi wezmą udział w bajkowym balu karnawałowym. Bogaty program zajęć ma także Miejska Biblioteka Publiczna w Chodzieży. Dzieci wezmą udział w pełnym zagadek miejskim queście oraz zaprojektują swoje własne gry komputerowe. W Czarnkowie będzie kulturalnie. Do najmłodszych przyjedzie iluzjonista i profesjonalny teatr ze Słupska.

- Każdego dnia, oprócz poniedziałku zaprasza czarnkowskie kino Światowid. Specjalne, przedpołudniowe seanse dla najmłodszych ze specjalnym repertuarem oczywiście - mówił Paweł Zajda, Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie.

W Trzciance natomiast głównym miejscem spotkań dla dzieci stanie się tamtejsza Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury. Zajęcia będą odbywały się także w jej filiach m.in. w Białej czy Rychliku.  

- Hasło przewodnie tegorocznych ferii to spotkanie z Harrym Potterem. To będą warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowe i gry, które tematycznie będą związane z tomami książki o Harrym Potterze - powiedziała Wioletta Kasztelan, Miejska Biblioteka i Centrum Kultury w Trzciance. 

Do dzieci przyfruną także sowy z Hogwartu. Nie zabraknie również odrobiny magii, wystąpi znany iluzjonisty.
Przeczytaj więcej o: ferie w Pile, program ferii w Pile,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group