WOŚP 2023 w regionie. Co się będzie działo?

27.01.2023   Autor: Artur Maras
2053---191
W niedzielę po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!". Do akcji przygotowują się sztaby w naszym regionie.
 
Jak co roku, najwięcej w naszym regionie będzie się działo w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.  
 
- To okazja, aby nasi artyści amatorzy mogli zaprezentować to, co potrafią najlepiej. Swój talent, swoją miłość do tego, co prezentują i myślę, że ten koncert taki będzie. Będzie trwał od 15.00 do 20.00 i kończymy tradycyjnie światełkiem do nieba - zapowiada Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.
 
Do tego kilkanaście stoisk w foyer, pokazy i licytacje. Na pl. Staszica staną wojskowe pojazdy oraz zabytkowe samochody, a w miasto, z puszkami, ruszy ponad 160 wolontariuszy, a także dwa specjalnie oznakowane samochody. Drugi pilski sztab WOŚP przygotowuje na ten dzień sportowe zmagania. 
 
- To już nasz 9. bieg “Pobij dystans z sercem”. W tym roku biegamy na lotnisku. Mamy nadzieję, że tym razem pogoda dopisze, bo wiemy, jak było w ubiegłym roku - mówi Blanka Ratajczyk, szefowa sztabu WOŚP w SP 11 w Pile.
 
Prognozy są optymistyczne. Już teraz na bieg zapisało się niemal 500 osób. Sztab przy SP 11 organizuje także finał WOŚP w Dobrzycy. Nie zabraknie tam koncertów, licytacji i dobrej zabawy. Na ten dzień MZK zorganizowało bezpłatną linię specjalną.

- Będzie można do nas na finał przyjechać autobusem MZK i tym autobusem wrócić. O 15:35 jest wyjazd z pl. Zwycięstwa, później jest przystanek przy Biedronce przy ul. Miłej, następnie jesteśmy w Dobrzycy i 19:40 jest wyjazd z Dobrzycy. Będzie można spędzić to popołudnie z nami i nie martwić się o powrót ani dojazd, który będzie bezpłatny - zachęca Paweł Kądziela, organizator finału WOŚP w Dobrzycy.


 
Na Wielki Finał zaprasza także Czarnków. Tu na pl. Wolności od 17.00 koncert finałowy. Do wylicytowania m.in. fanty od znanych sportowców.
 
- Udało się pozyskać od naszych sportowców koszulki startowe. Jedna z nich to koszulka Justyny Kowalczyk, naszej byłej mistrzyni w biegach, a drugi to plastron Dawida Kubackiego, który cały czas prowadzi w Pucharze Świata - mówi Paweł Zajda z Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.
Wolność będzie można poczuć także w Wałczu, gdzie do lodowatej wody zapraszają morsy.
 
- Zaczynamy od 9:30 marszem dookoła Radunia przez most wiszący, potem wspólnie z MOSiR-em robimy kąpiel, oczywiście datki na WOŚP są mile widziane. Dodatkowo robimy kiermasz w sali nr 3 - zaprasza Roman Wiśniewski, współorganizator.  

To w zespole szkół przy ul. Sądowej. W tym roku nie będzie za to żadnych występów ani pokazów w Wałeckim Centrum Kultury. Wyruszy stamtąd jedynie z puszkami do zbierania datków około 50 wolontariuszy. Z kolei na rynku w Chodzieży od 10.00 - rodzinny festyn. Tam jazda na kucyku, grochówka i bigos oraz pokazy i kilkanaście stoisk.  
 
- Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży, OSP Chodzież, Stanisław Jarosz z pokazami ratownictwa medycznego, Militarni Chodzież przyjadą swoimi samochodami, będzie można je zobaczyć i zrobić sobie zdjęcia - zachęca Joanna Górska ze Stowarzyszenia Militarna Chodzież.  
 
Mnóstwo pojazdów będzie można zobaczy także w Złotowie, od 12.00 na parkingu przy hali sportowej.
 
- Rajdówki, auta modyfikowane, auta klasyczne, terenowe, militarne, ciężarówki, motocykle, wszelkiej maści ciekawe pojazdy, które warto pokazać mieszkańcom. Za wrzutę do puszki będziemy oczywiście jeździć po tym parkingu - zapowiada Łukasz Piszczek, współorganizator złotowskiej Moto Orkiestry.  
 
Trzcianka będzie grała cały dzień w hali sportowo-widowiskowej. Miasto od roku ma nawet rondo im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wakacje z pompą otworzył je sam Jurek Owsiak, który przy okazji podpisał też kilka fantów na tegoroczną licytację, a w organizację imprezy zaangażowało się kilkaset osób.
 
- Jest wiele osób lokalnie zaangażowanych w pomoc Owsiakowi, a tak naprawdę spełniających się w tej działalności charytatywnej - mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. I dodaje, że  jest dużo ludzi dobrej woli, którzy dla Wielkiej Orkiestry będą grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Transmisję z pilskiego finału WOŚP będzie można śledzić w TV ASTA. Startujemy z transmisją w niedzielę o godz. 15.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group