Będzie nowa droga w gminie

27.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
634---106
Droga gminna z Bługowa do Batorowa w gminie Lipka będzie przebudowana. Miejscowy samorząd otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Obecnie droga jest utwardzona, a jej dłuższe fragmenty wiodą przez las. Leśnym traktem poruszają się samochody osobowe, ale także autobusy dowożące dzieci z okolicznych wiosek do szkoły podstawowej w Lipce. Gdy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, pojawia się problem z transportem, szczególnie ciężkimi pojazdami. Nowa droga nie tylko polepszy warunki jazdy, ale również znacznie skróci dojazd do Lipki.

- Jest to o 2 km bliżej do Lipki. Po drugie większość ludzi tu jeździ rowerami, dość dużo ludzi. W tej chwili wiadomo jaka jest droga, a taka asfaltówka to na pewno bardzo, ale to bardzo się przyda - mówi Leokadia Bukowska, sołtys Batorowa.
Odcinek, który będzie przebudowany liczy ponad 3,5 kilometra. Nowa droga będzie asfaltowa, pełnowymiarowa, szeroka na 5 metrów. Na wykonanie tak dużej inwestycji, bez wsparcia z zewnątrz, gminy nie byłoby stać.

- Całościowy koszt zadania, na które pozyskaliśmy środki w ramach PROW-u to około 5 milionów 200 tysięcy złotych. Pozyskane środki - 3 mln blisko 200 tys. zł, czyli jest to 63 proc. z dofinansowania - tłumaczy Przemysław Kurdzieko, wójt gminy Lipka.

Projekt drogi już jest. W tym roku odbędzie się przetarg i drogowcy rozpoczną prace. Te według harmonogramu powinny się zakończyć do października 2024 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group