Są pieniądze dla przedsiębiorców na ekologiczne inwestycje

26.01.2023   Autor: Artur Maras
143---
Przedsiębiorcy z Wielkopolski mogą się starać o EKOpożyczki. Inwestycje ze środków unijnych obniżą rachunki za prąd.

Pieniądze z unijnych funduszy na uruchomienie EKOpożyczek przekazał marszałek województwa Marek Woźniak. Ich rozdysponowaniem zajmuje się Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W puli jest 20 mln złotych. Przedsiębiorca może starać się o maksymalnie mln zł wsparcia. 
 
- Ta pożyczka ma być na działania związane z ochroną powietrza. Przedsiębiorcy będą mogli z tego skorzystać na środki z odnawialnych źródeł energii, czyli na to, co teraz bardzo modne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła - mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.
 
A także na przykład na zakup elektrycznych samochodów na potrzeby prowadzonej działalności lub zakup instalacji wykorzystującej wodór. Oprocentowanie pożyczki jest niewielkie, a przy tym stałe. Można ją spłacać nawet 11 lat. Udzielana jest bez żadnych prowizji i dodatkowych opłat.  
 
- Wszyscy zainteresowani pożyczką, zapraszani są do Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, do naszego oddziału w Pile, albo do siedziby w Poznaniu. Gdyby ktoś potrzebował wsparcia w skompletowaniu wniosku, również służymy pomocą - wyjaśnia Rafał Zdzierela, dyrektor oddziału WARP w Pile.
 
Nabór już się rozpoczął. O przyznaniu pożyczki decyduje kolejność złożenia wniosku. Wszelkie informacje udzielane są telefonicznie (616506338, 616506180) lub mailowo: fundusz@warp.org.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group