Zasłużony dla pilskiej siatkówki Włodzimierz Winkler ma swoją tablicę

29.12.2022   Autor: Redakcja
1058---237
Sportowiec, działacz na rzecz pilskiej siatkówki, założyciel i wiceprezes klubu siatkarskiego Joker Piła - Włodzimierz Winkler został upamiętniony na specjalnej tablicy, którą umieszczono w Hali Powiatowej przy ul. Wincentego Pola w Pile. Miejsce pamięci odsłonięto w trakcie trwania trzeciego już memoriału Włodzimierza Winklera. 

Włodzimierz Winkler nie żyje od dziesięciu lat. Był zawodnikiem, trenerem, sędzią, a także samorządowcem. To m. in. z jego inicjatywy powstał pilski męski klub siatkarski związany z Liceum Mistrzostwa Sportowego - Joker Piła. A jego zaangażowanie pozwoliło odnosić zespołowi największe sukcesy. 

- Dla mnie był to wielki zaszczyt, że mogłem współpracować z taką osobą jak Włodek Winkler. Te sukcesy, które odniósł Joker, to dzięki uporowi, dzięki pracy społecznej, której poświęcił się bez reszty Włodek - zapewnia Jerzy Jasiński, były prezes klubu siatkarskiego Joker Piła. Tablica pamiątkowa zawisła w powiatowej hali sportowej. Jej uroczyste odsłonięcie nastąpiło podczas trzeciego memoriał pamięci Włodzimierza Winklera. W turnieju występują młodzieżowe zespoły z całej Polski. 
- Uroczystość związana z odsłonięciem jest zamknięciem takiej pięknej chwili, że jego marzenia o tym, żeby młodzież kontynuowała swoją pracę jest z nimi. Nic piękniejszego. Niech patrzy na tę młodzież i swoje dzieło - mówi Grzegorz Witkowski, dyrektor LO Mistrzostwa Sportowego w Pile. 

Teraz Joker Piła szkoli chłopców we wszystkich kategoriach wiekowych, biorąc udział w wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach. Juniorzy Jokera grają dodatkowo w trzeciej lidzie seniorów. 

- Myślę, że kontynuujemy jego dzieło i wyniki, które osiągamy byłyby dla niego najlepszą nagrodą i taka ogromna ilość młodzieży, która w tym okresie na ten turniej do Piły to też jest ku czci i ku pamięci pana Włodka - przyznaje Tomasz Aszenberg, trener KS Joker Piła. 

Włodzimierz Winkler oprócz działalności na rzecz sportu, był także społecznikiem. Zasiadał również w Radzie Powiatu Pilskiego w latach 2010-2012.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group