Najważniejsze dokumenty, które pozwolą nam wziąć kredyt gotówkowy

14.12.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
---

 Z kredytów gotówkowych korzysta wiele Polaków. To skuteczny, a często także jedyny sposób na to, aby uzyskać dużą kwotę w ramach wsparcia finansowego, którą następnie będziemy mogli spożytkować na swoje pilne potrzeby. Warto jednak pamiętać o tym, że tak jak w przypadku wszelkich innych usług kredytowych czy pożyczkowych, zanim otrzymamy pieniądze, czekają nas określone formalności. Proces wzięcia kredytu rozpoczyna się m.in. od złożenia odpowiednich dokumentów w oddziale banku, gdzie ubiegamy się o wsparcie. Jakie dokumenty będą absolutnie niezbędne, gdy chcemy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy – czyli jaki?
Warto najpierw pokrótce przybliżyć, na czym właściwie polega kredyt gotówkowy i co odróżnia go od innych popularnych produktów z tej kategorii, jak chociażby równie popularny kredyt hipoteczny. W ramach kredytu gotówkowego, o czym informuje nas już sama nazwa, otrzymujemy wsparcie finansowe w postaci gotówki przekazywanej do rąk własnych lub na wskazane wcześniej konto bankowe. Jest to przede wszystkim kredyt konsumencki, a więc taki, który udzielany jest w przypadkach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oczywiście możemy też napotkać oferty kredytów gotówkowych skierowanych do firm.
W przypadku kredytu gotówkowego to my decydujemy, jak faktycznie spożytkujemy otrzymane pieniądze. Czy nie tak jest przy każdym innym kredycie? Nie do końca. Przykładowo kredyt hipoteczny z założenia jest przeznaczony na zakup nieruchomości, np. mieszkania, domu czy też działki budowlanej. By go otrzymać, konieczne jest wskazanie tej konkretnej nieruchomości, bo m.in. od jej wartości zależy, na jak wysoką kwotę możemy liczyć. Bank zatem będzie wymagał od nas, abyśmy środki przeznaczyli właśnie na ten cel. Kredyt gotówkowy tymczasem jest pod tym względem bardziej elastyczny i może być przydatny, jeżeli nasza przyszła duża inwestycja nie jest związana z nieruchomością, a z innymi pilnymi potrzebami.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu gotówkowego?

Oczywiście to, jakie konkretnie formalności będą wymagane od nas jako pożyczkobiorców, jest w dużej mierze zależne od banku. O szczegółowych wytycznych możemy dowiedzieć się więcej bezpośrednio na ich stronach internetowych czy w oddziale. Nawet aplikacje mobilne banków udzielą nam stosownych informacji. A o aplikacjach i grach mobilnych możesz z kolei poczytać tutaj: https://mobilking.pl.
Niemniej możemy przedstawić krótką, ale bardzo istotną listę tych dokumentów, bez których nie będziemy mogli się ubiegać o kredyt gotówkowy:
  • dowód osobisty – tak jak w wielu innych przypadkach, potrzebny jest nam dokument tożsamości, gdzie zawarte będą najistotniejsze dane;
  • odpowiednio wypełniony wniosek o kredyt – ten dokument natomiast możemy złożyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjna wizyta w oddziale banku, gdzie przekażemy pracownikowi wydrukowaną wersję wniosku. Drugi, który staje się coraz popularniejszy, to wypełnienie i przesłanie wniosku online. Później skontaktuje się z nami przedstawiciel banku w celu ustalenia dalszych kroków;
  • zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu – to także jest absolutna podstawa, ponieważ dzięki temu bank od razu wie, że posiadamy stałe dochody, wobec czego będziemy mogli sobie pozwolić na spłatę zadłużenia.

Przeczytaj więcej o: kredyt gotówkowy,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group