Najlepsza bibliotekarka z Margonina

11.12.2022   Autor: Mateusz Manthai
---
Prestiżowa nagroda imienia Andrzeja Wojtkowskiego dla Ewy Zamiary z biblioteki w Margoninie. Wyróżnienie przyznawane jest bibliotekarzom z Wielkopolski za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej i naukowej.  
Byłam ogromnie zaskoczona. W tym roku otrzymałam też tytuł Wielkopolskiego Bibliotekarza Roku. To już też było dla mnie zaskoczeniem. Jest to nagroda przyznawana bibliotekarzom raz w roku w dziedzinie pracy bibliotekarskiej. Ja robię swoje. Na to pracujemy wszyscy, bo wiemy po co jesteśmy. Natomiast, jeżeli to jest zauważone gdzieś na zewnątrz to jest tym bardziej miłe - mówi Ewa Zamiara, dyrektor Biblioteki Publicznej w Margoninie.
 
Wręczenie nagrody odbyło się w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Kapituła konkursu oceniała dorobek naukowy i zawodowy wielkopolskich bibliotekarzy. Za kadencji Ewy Zamiary w gminie Margonin powstały dwa zupełnie nowe budynki bibliotek. Książnice wzbogaciły się o nowe publikacje i tablety. Z inicjatywy dyrektor odbywają się także spotkania z autorami oraz liczne warsztaty. Prężnie działa również grupa Teatru Czytanego.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group