Dach Wałeckiego Muzeum do remontu

04.12.2022   Autor: Kamil Kończewski
157---139
Dach Wałeckiego Muzeum wymaga poważnego remontu. Obiekt jest zabytkiem, zatem naprawa może kosztować nawet milion złotych. 


- W wyniku kontroli 5-letniej obiektu wyszło, że dach, gzymsy oraz kominy są w złym stanie technicznym i jest zapis w protokole, że są konieczne to natychmiastowego remontu. Planujemy opracować dokumentację i zrobić jak najszybciej ekspertyzę techniczną dachu przede wszystkim. Na pewno będziemy zabezpieczać dach, żeby nic się nie wydarzyło - powiedziała Hanna Szynkaruk – Szpynda, naczelnik Wydziału Inwestycji i Projektów Urzędu Miasta w Wałczu.  

Muzeum to dworek, wybudowany w XIX wieku. Na przełomie lat 50 i 60 XX wieku został przekształcony w budynek mieszkalny. W 1978 roku został przekształcony w muzeum.  Ostatni remont pokrycia wraz z wymianą dachówki odbył się pod koniec lat 90 tych. Zły stan techniczny poszycia nie zagraża działalności Muzeum Ziemi Wałeckiej. Na razie nie wiadomo, kiedy remont się rozpocznie, bo miasto dopiero zaczyna szukać pieniędzy na sfinansowanie prac.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group