Rośnie liczba agentów ubezpieczeniowych w Pile. Na czym polegają ich usługi?

09.11.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1848---1058

Dokąd się udać, żeby kupić ubezpieczenie w Pile lub jakimkolwiek innym mieście w Polsce? Oczywiście do agenta zajmującego się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych. Przyjrzyjmy się bliżej temu zawodowi i zastanówmy się, dlaczego warto korzystać z usług osób, które go wykonują.

Kim jest i czym zajmuje się agent ubezpieczeniowy

Najprostszą definicją agenta ubezpieczeniowego jest określenie go jako specjalisty, który zajmuje się sprzedawaniem polis ubezpieczeniowych, a także obsługą klientów i doradzaniem im. Wyszukuje i prezentuje oferty np. na OC samochodu albo polisę na życie, pomaga nabywcy w podjęciu optymalnej decyzji dotyczącej wyboru konkretnego produktu i odpowiada na pytania oraz wątpliwości z nim związane. Warto mieć jednak świadomość, że istnieją dwa różne typy agentów ubezpieczeniowych.

O jaki podział chodzi? Otóż część agentów jest zatrudnionych przez konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe – działają pod określoną marką i sprzedają wyłącznie jej produkty. Istnieją też agenci, którzy mają w ofercie polisy wielu firm i nie faworyzują żadnej z nich. Odpowiadają za pomoc w wyborze najlepszej polisy dla danego klienta i kierują się wyłącznie jego potrzebami, a nie np. wysokością prowizji, jaką otrzymują od towarzystwa. Korzystają też ze specjalnych kalkulatorów działających jako porównywarka ubezpieczeń samochodowych, które umożliwiają porównanie składki i warunków polisy w wielu towarzystwach jednocześnie.

Podział agentów ubezpieczeniowych

W Pile funkcjonują zarówno oddziały konkretnych firm ubezpieczeniowych, jak i biura agentów sprzedających polisy wielu marek. Usługi specjalistów z tej drugiej kategorii warto polecić w szczególności podczas poszukiwania OC dla pojazdu, które jest obowiązkowe dla samochodów osobowych, ale też ciężarówek (dowiedz się więcej o ubezpieczeniu pojazdów powyżej 3,5 t DMC pod tym linkiem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc-samochodu-ciezarowego/). Dzięki pomocy agenta można szybko i łatwo sprawdzić ceny OC w wielu firmach, a tym samym wybrać najtańszą, czyli de facto najlepszą ofertę.

Jeśli chodzi o komunikacyjne OC, warto zwrócić uwagę, że agenci ubezpieczeniowi sprzedający polisy różnych towarzystw zajmują się też pomocą w przygotowaniu i dostarczeniu wypowiedzenia. To konieczne, gdy decydujesz się na ubezpieczenie w innym towarzystwie niż to, w którym zostało zawarte poprzednie OC. Ponadto agenci służą wsparciem merytorycznym i mogą zasugerować odpowiednie rozwiązania w rozmaitych niejednoznacznych sytuacjach, jak np. ubezpieczenie samochodu bez dowodu rejestracyjnego (więcej na ten temat pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc-bez-dowodu-rejestracyjnego/).

Usługi agentów ubezpieczeniowych

Jak przebiega wizyta w biurze agenta ubezpieczeniowego? Z reguły rozpoczyna się od rozpoznania potrzeb klienta, na podstawie których specjalista wyszukuje odpowiednie rozwiązania i przygotowuje ofertę zawierającą kilka lub więcej polis. Do wyliczenia składki potrzebne są informacje na temat zarówno samego klienta, jak i ubezpieczanego obiektu czy osoby, np. samochodu w przypadku kupna nowego auta. Warto pamiętać, że po nabyciu pojazdu poza obowiązkowym OC trzeba opłacić także podatek PCC.

Co istotne usługi agentów ubezpieczeniowych czy to w Pile, czy w innym mieście, są w stu procentach bezpłatne. Nie jest pobierana żadna prowizja za sprzedaż polisy, ponieważ specjaliści rozliczają się bezpośrednio z towarzystwami i nie są zatrudnieni przez żadne z nich. Przed wyborem jednego z agentów warto sprawdzić opinie na jego temat, np. w Internecie albo wśród znajomych.

Przeczytaj więcej o: agent ubezpieczeniowy, ubezpieczenia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group