Koncerty Niepodległościowe w regionie

09.11.2022   Autor: Redakcja
904---

Dwa koncerty odbędą się w czwartek w Pile i Złotowie. W ich trakcie posłuchać będzie patriotycznych utworów nie tylko w tradycyjnej wersji, ale także w nowych aranżacjach. 

W pilskiej szkole muzycznej trwają ostatnie przygotowania do koncertu patriotycznego. Koncert już w czwartek o godz. 17 w auli szkoły. Wstęp wolny. 
 
- Podczas koncertu wystąpią młodzi artyści i nauczyciele pilskiej szkoły muzycznej. Wierzę, że koncert przysporzy wiele najszlachetniejszych i najpiękniejszych emocji. Podczas koncertu usłyszymy dzieła Szopena, Moniuszki, Wieniawskiego - mówi Andrzej Czaja, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Pile. 


 
Na koncert patriotyczny także 10 listopada, tyle, że w Złotowie zapraszają twórcy projektu “Młodzi w Rytmie Niepodległej”. W ramach tego wydarzenia młodzież i dzieci z powiatu złotowskiego wzięły wcześniej udział w warsztatach wokalnych oraz nagrali w studiu piosenkę. Teraz zmierzą się z patriotycznymi utworami, tyle, że w nowoczesnej aranżacji.  

- W repertuarze znajdziemy takie utwory jak Mury Jacka Kaczmarskiego, czy Powrócisz tu Ireny Santor, ale także bardziej klasyczne utwory jak "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę" czy "O mój rozmarynie" - wymienia Weronika Chałubek, koordynator projektu Młodzi w Rytmie Niepodległej.   

Młodym piosenkarzom na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyków. Koncert rozpocznie się w Złotowskim Domu Kultury w czwartek o godz. 18.00. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group