Komunikacja miejska 1 listopada w regionie

01.11.2022   Autor: Artur Maras
1576---112
1 listopada wiele osób odwiedzi cmentarze w naszym regionie. Jak co roku w tym okresie wokół nekropolii wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wiele samorządów uruchamia tego dnia także bezpłatna komunikację autobusową.  


Ci, którzy wybierają się jutro na pilską nekropolię autem, muszą liczyć się z utrudnieniami. Od rana na skrzyżowaniach wokół cmentarza pojawią się policjanci kierujący ruchem. -Dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony Alei Poznańskiej oraz od strony obwodnicy przy ul. Przemysłowej. Ruch wokół cmentarza dla pojazdów osobowych, będzie odbywał się jednostronnie, natomiast autobusy pilskiej komunikacji będą mogły poruszać się w obie strony, na częściowym fragmencie ulicy Przemysłowej - sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Miejski przewoźnik, tak jak od wielu lat, uruchomi linie specjalne, wożące pasażerów na pilską nekropolię bezpłatnie. Miasto zachęca w ten sposób do skorzystania 1 listopada z publicznej komunikacji, a nie z samochodu. Bezpłatne autobusy będą kursować z czterech pilskich osiedli: Podlasia, Jadwiżyna, Zamościa i Górnego oraz z centrum miasta od 8 do 18. 

-Co pół godziny z każdego osiedla w kierunku cmentarza i powrót co pół godziny. Jest to autobus, który będzie jeździł po pętli i z Placu Zwycięstwa w zależności od potrzeb, czyli jeżeli będzie taka potrzeba, to autobus będzie jechał jeden za drugim, aby wszystkich pasażerów zabrać. Uruchomimy wszystkie dostępne pojazdy - Tadeusz Majewski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile. 
Pozostałe linie MZK kursują tego dnia według rozkładu świątecznego. W Złotowie bezpłatne autobusy jeżdżą na cmentarz komunalny już od soboty.

-1 listopada będzie ich więcej. To będzie trasa jak z ubiegłego roku. Siedem punktów przystankowych, zaczynając od ul. Jastrowskiej, ronda Zamkowego, Placu Kościuszki, ul. Staszica, Norwida, Al. Piasta przy postoju taksówek, na sam cmentarz i podobnie powroty - Adam Pulit, burmistrz Złotowa.


Miejski Zakład Komunikacji w Chodzieży uruchamia na Wszystkich Świętych pięć linii specjalnych, które za darmo dowiozą mieszkańców na cmentarz parafialny i z powrotem. Z racji pobliskiej ruchliwej drogi krajowej nr 11 od piątku ruchem kierują tu policjanci. 

-Parkingi mamy wyznaczone w zwyczajowo przyjętych miejscach tj. przy 11, górny parking przy cmentarzu. Tam służby będą dbały o to, aby nie było bałaganu i każdy kto wjedzie, mógł stamtąd wyjechać - Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

 
Na pomoc w dojeździe na cmentarz liczyć mogą także mieszkańcy Wałcza. Miejski przewoźnik uruchomi 1 listopada od 9 do 17 bezpłatne linie specjalne. Autobusy będą odjeżdżać co pół godziny. 

-Zakład Komunikacji Miejskiej umieścił na swojej stronie, jak i na stronie facebookowej oraz na wszystkich przystankach i autobusach, informacje o której, skąd będą dodatkowe kursy organizowane - 
Cezary Walewski, prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wałczu.

Wałecki przewoźnik uruchomi także dodatkowe kursy linią S i S-3B w Dzień Zaduszny, ale już płatne.   
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group