Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Trzciance

11.10.2022   Autor: Redakcja
1061---
W trakcie specjalnej wystawy mieszkańcy miasta mogli dowiedzieć się jak wiele projektów powstało dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej.  
 
Na Placu Pocztowym zainstalowano kilkanaście plansz, a na nich najważniejsze inwestycje zrealizowane dzięki dotacjom z funduszy europejskich. Pierwsze realizacje były widoczne już w 2005 roku, czyli po roku wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.  

– Te wszystkie unijne projekty, one są fajne, sympatyczne, są dla ludzi i ludzie z nich korzystają. Dzięki funduszom europejskim miasto się rozwija. Mamy trasę rowerową i dla kijkarzy, którzy uprawiają nordicwalking - wymieniają mieszkańcy Trzcianki. 

Gdyby nie unijne wsparcie, nie powstałoby wiele kluczowych dla rozwoju miasta inwestycji. Do najważniejszych z nich należą: budowa oczyszczalni ścieków i systemu kanalizacji w mieście, termomodernizacja szkół czy budynek Centrum Integracji Społecznej.  

– Łatwo przyzwyczaić się do dobrego i łatwo zapomnieć dzięki komu i czemu zawdzięczamy ten sukces, bo tych pieniędzy naprawdę było dużo - zapewnia Witold Putyrski, zastępca burmistrza Trzcianki. 
 

***
Trwa głosowanie w unijnym konkursie “Łączy nas Wielkopolskie”. Wśród kilkunastu projektów jest jeden z naszego regionu. To ścieżka rowerowa wybudowana z unijnej dotacji a łącząca Trzciankę ze Straduniem.  

Spośród tysięcy zrealizowanych w ramach WRPO projektów kapituła konkursu wybrała 19. W kategorii misja społeczna można oddać głos m.in.. na projekt rehabilitacji osób z porażeniem mózgowym za pomocą egzoszkieletu. Kategoria innowacyjny biznes to choćby poznański start upp, który stworzył bioniczną stopę dla osób po amputacji, czy firma produkująca białko... z owadów. Jest jeszcze kategoria architektura i kultura oraz dobry klimat. I w tej ostatniej można oddać głos na ścieżkę rowerową Trzcianka - Straduń.  

Głosować można do 23 października za pośrednictwem strony:  łączy nas wielkopolskie pl. Nagrody mają charakter honorowy i zostaną wręczone 9 listopada.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group