Już dziś VIII edycja Nocy Bibliotek

01.10.2022   Autor: Kamil Kończewski
---
Już dziś odbędzie się ogólnopolska “Noc bibliotek”. Tegoroczna, już ósma edycja, przebiegać będzie pod hasłem “To musi się powieść”.     
  
 
Trzcianecka biblioteka publiczna postawiła w tym roku na Harrego Pottera, jednego z najpopularniejszych bohaterów powieści dla młodzieży w ostatnich latach. W programie znalazły się między innymi czarodziejskie eksperymenty, konkurs na przebranie w stylu ulicy Pokątnej oraz mecz Qudditcha.  
  

 
- To mecz, gdzie latają na miotłach i muszą złapać trzy piłeczki, które są puszczone na boisku - tłumaczy Marta Dorniak z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance.  
  
Złotowska biblioteka im. Kamila Cypriana Norwida zdecydowała się na ruch i świeże powietrze. A to za sprawą gry terenowej “ZaBooKowany Złotów”. Początek gry będzie w bardzo nietypowej, facebookowej formie.  
  
- O godzinie 16 na profilu naszej biblioteki zostaną umieszczone zagadki. Będą to zagadki w formie zdjęć, będą to zagadki w formie gps-owych adresów i też kilka innych propozycji do rozwiązania - mówi Karolina Bartosz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Złotowie.
  
Dla 50 osób, które odnajdą punkty-zagadki złotowska biblioteka przygotowała nagrody. To oczywiście książki. Natomiast biblioteka w Chodzieży stawia na prezentową od września wystawę zatytułowaną “Zabawki z lamusa”. Ekspozycja przedstawia zabawki, które powstały w naszym kraju ponad 80 lat temu.  
  
- Jest to wystawa dawnych zabawek. Głównie drewnianych, szmacianych, słomianych. Robionych po wojnie przez rzemieślników ludowych, którzy na południu Polski je wytwarzali - przypomina Karolina Matwiejczuk-Ilnicka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chodzieży.
  
Wystawę zatytułowaną “Zabawki z lamusa” można oglądać w chodzieskiej bibliotece do końca października. Pilska biblioteka nie uczestniczy w “Nocy Bibliotek”. W zamian oferuje inne, trwające wciąż atrakcje.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group