Czy Twoje dziecko potrzebuje korepetycji przed rozpoczęciem szkoły?

26.07.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1254---700

Czy Twoje dziecko potrzebuje korepetycji przed rozpoczęciem szkoły?

Korepetycje dla dzieci w Polsce stale zyskują na popularności wśród rodziców, którym zależy na wynikach w nauce ich pociech. Warunki edukacji szkolnej w naszym kraju pozostawiają wiele do życzenia, więc coraz częściej trzeba sięgać po pomoc profesjonalnych korepetytorów. Takie zajęcia indywidualne wspierają nadrobienie zaległości, albo też rozwój umiejętności w odpowiednim kierunku. Czy jednak każde dziecko potrzebuje korepetycji przed powrotem do szkoły?
 Dlaczego korepetycje w Polsce są tak popularne?
Korepetycje w Polsce od kilku lat stają się nieodzownym elementem edukacji dzieci w wieku szkolnym. Dzieje się tak z kilku powodów, a do najważniejszych należy niewystarczający poziom nauczania w szkołach. Uczniowie albo nie nadążają z materiałem, albo nie mogą liczyć na wsparcie nauczycieli w zakresie nadrabiania zaległości. Innym przypadkiem są uzdolnione jednostki, które chcą się rozwijać, ale nie otrzymują pomocy w szkole.

Swoją cegiełkę dorzuciły również lockdowny i nauczanie zdalne z powodu pandemii koronawirusa, co przełożyło się na wzrost popularności korepetycji online. Serwisy takie, jak BUKI, stały się odpowiedzią na zapotrzebowanie rodziców pod kątem jakościowych korepetycji. Dzięki nowoczesnej platformie internetowej łatwiej znaleźć profesjonalnego korepetytora, który zapewnia najwyższej jakości zajęcia indywidualne czy grupowe.
Powodów, dla których rodzice decydują się wynająć korepetytora, jest sporo, a wśród nich warto wymienić:
  • Nadrobienie zaległości materiałowych wynikających z bieżących problemów w szkole.
  • Przygotowanie do klasówek, testów i sprawdzianów.
  • Pomoc w zakresie odrabiania zadań domowych.
  • Przygotowanie do egzaminów po ósmej klasie czy egzaminów maturalnych.
  • Praca z materiałem rozszerzonym, jeśli w szkole nie ma wystarczającego wsparcia.
Warto jednocześnie zaznaczyć, że rodzice często zastanawiają się, czy ich dziecko potrzebuje korepetycji przed rozpoczęciem szkoły. Pora przyjrzeć się tej kwestii z bliska.
Czy Twoje dziecko na pewno potrzebuje korepetycji?
Niektórzy rodzice wpadają na pomysł, żeby zamówić korepetycje dla dziecka przed rozpoczęciem szkoły. Czy nauka w wakacje to coś, czego oczekują dzieciaki chcące odpocząć od podręczników i zadań? Cóż, chyba nie do końca.
Z drugiej strony, nikt nie mówi, że korepetycje w wakacje mają być utrapieniem. Sięgając po usługi wykwalifikowanego korepetytora, można poprosić o wakacyjne zajęcia w sposób bardziej kreatywny. Wówczas można skupić się na nowoczesnych sposobach pobudzenia receptorów mózgowych do efektywnej pracy. Takie korepetycje nie będą polegać na nauce i przygotowaniu do kolejnej klasy, lecz zaciekawieniu dziecka edukacją jako taką.
Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie każde dziecko potrzebuje korepetycji przed rozpoczęciem szkoły. Tym bardziej, kiedy mówimy o dzieciach na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Edukacja tego typu może przysłużyć się za to licealistom, którzy mogą wykorzystać czas wolny na skuteczne przygotowanie pod kątem matury.

Zanim jednak jako rodzic zdecydujesz, że Twoje dziecko potrzebuje korepetycji, określ dokładnie potrzeby swojej pociechy. Istnieją skuteczne sposoby, żeby zachęcić dzieci do aktywacji umysłowej.

Czy wakacje są odpowiednim momentem na takie działania? To temat dość kontrowersyjny, choć my stoimy na straży, że warto wykorzystać ten okres na działania kreatywne.

Wybierając odpowiedniego korepetytora online czy stacjonarnie, można zachęcić dziecko do wypróbowania alternatywnych metod nauczania. Przecież z powodzeniem da się łączyć przyjemne z pożytecznym, nawet podczas wakacyjnych korepetycji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group