Wybuch gazu i pożar mieszkania [AKTUALIZACJA]

22.06.2022   Autor: Redakcja
---725

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu gazu na jednym z osiedli w Złotowie. Kobieta z poważnymi poparzeniami ciała trafiła do szpitala w Pile.  

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia, jednostki potwierdziły pożar. Równocześnie z gaszeniem pożaru, udzielili też kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, która znajdowała się już poza mieszkaniem. Jest to kobieta w wieku około 50 lat. Ma poparzenia 2 i 3 stopnia ręki i twarzy. Kobieta została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowana do szpitala w Pile- powiedział rzecznik prasowy PSP w Złotowie asp. Mateusz Wiebskowski
 

Jak mówią strażacy, najprawdopodobniej doszło do niekontrolowanego wypływu gazu z 11-kilogramowej butli. To spowodowało wybuch i pożar mieszkania. Całkowitemu zniszczeniu uległa kuchnia. Z okien wypadły wszystkie szyby. Nadzór budowlany, który pojawił się na miejscu stwierdził, że budynek nadaje się do zamieszkania, z wyjątkiem feralnego lokalu. W działaniach brało udział 7 zastępów straży pożarnej.  

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group