Najlepszy bibliotekarz Wielkopolski pochodzi z... Margonina

23.04.2022   Autor: Mateusz Manthai
283---

Pani Ewa Zamiara została wyróżniona tym tytułem przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dyrektor książnicy ma też szansę zostać najlepszym bibliotekarzem w Polsce.  

W bibliotece pracuję już od 38 lat. Zawsze zależało mi na tym, żeby czytelnicy, bo dla nich pracujemy, byli jak najbardziej zadowoleni i żeby każda z tych grup, zarówno dorośli, jak i dzieci, młodzież, żeby każdy dla siebie coś w tej bibliotece znalazł. Nigdy nie zależało mi na żadnych tytułach, a tutaj takie wyróżnienie. Pomyślałam “no, fajnie” - mówi Ewa Zamiara, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Margoninie

Konkurs na najlepszego bibliotekarza roku organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Kapituła ocenia działania na rzecz książnic, ich użytkowników i lokalnej społeczności. Największym sukcesem Ewy Zamiary jest wybudowanie 3 nowych bibliotek w Margoninie, Lipinach i Radwankach. Za jej kadencji wzrosła także liczba aktywnych czytelników. Dyrektor Zamiara ma szansę zostać najlepszym bibliotekarzem roku w Polsce. Więcej o sukcesie i pracy Ewy Zamiary w dzisiejszym wydaniu Kuriera chodzieskiego. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group