Kiedy zrobi się cieplej i jaka pogoda będzie na Wielkanoc ?

07.04.2022   Autor: Redakcja
602---212
Od kilku dni nad Polską przechodzą kolejne niże, przynoszące przelotne opady deszczu oraz silny wiatr. W weekend aura nie ulegnie poprawie, miejscami mogą pojawić się nawet wiosenne burze. Synoptycy prognozują, że w przyszłym tygodniu sytuacja pogodowa powinna się zmienić.

Mimo, że od ponad dwóch tygodni trwa kalendarzowa wiosna, pogoda wciąż jest bardzo kapryśna. Temperatury oscylują w okolicach 10°C w ciągu dnia, jest pochmurnie, a odczucie chłodu jest potęgowane przez silny wiatr. Wielu z nas zatem wypatruje słońca i wiosennego ocieplenia.

Druga połowa bieżącego tygodnia zapowiada się w dalszym ciągu deszczowo, pochmurnie i wietrznie. Synoptycy ostrzegają, że do Polski zbliża się kolejny głęboki niż o nazwie „Nasim”. Związane z nim fronty atmosferyczne przyniosą opady deszczu i silniejszy wiatr – zwłaszcza w czwartkowy wieczór i w piątek. W północnej części kraju i nad morzem porywy wiatru mogą osiągać 100km/h, w naszym regionie do 80-90km/h. IMGW wydał ostrzeżenia 1 stopnia przed silnym wiatrem. Lokalnie mogą wystąpić również burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 -9°C.
Przyszły tydzień przyniesie zmiany w pogodzie. Wiatr osłabnie i z dnia na dzień będzie coraz więcej słońca. W poniedziałek i wtorek w naszym regionie temperatura wyniesie około 11-12°C. Wyraźne ocieplenie prognozowane jest w okolicach połowy tygodnia – w środę i czwartek na termometrach możemy zobaczyć nawet 18-19°C. Podobna aura prognozowana jest także pod koniec przyszłego tygodnia i w okresie Świąt Wielkanocnych. W ostatnich latach zdarzało się, że Boże Narodzenie było ciepłe i bezśnieżne, w Wielkanoc przynosiła śnieg i przymrozki. W tym roku według najnowszych prognoz, w trakcie Wielkanocy będziemy cieszyć się słoneczną aurą z temperaturą w okolicach 12 - 15°C.

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group