Dziedzictwo sakralne Krajny w albumie

02.04.2022   Autor: Redakcja
863---
"Kościoły drewnem budowane w powiecie złotowskim” to książka wydana przez Muzeum Ziemi Złotowskiej. Pozycja to kompendium wiedzy o zabytkach sakralnych Krajny.  
 
W powiecie złotowskim jest kilka kościołów zbudowanych z drewna. Te drewniane, czy też o budowie szachulcowej wyróżniają się na tle innych obiektów sakralnych. O ich unikalnych walorach można poczytać w albumie wydanym przez Muzeum Ziemi Złotowskiej. W książce autorstwa Janusza Justyny i Grzegorza Mrozika znajdziemy informacje dotyczące m.in. kaplic w Wielkim Buczku czy Starej Wiśniewce.  


 
Bogactwo zabytkowe naszego powiatu opiera się głównie na budynkach sakralnych. Książka stanowi pewną dokumentację tych budynków kościelnych, budowanych drewnem, a jednocześnie może być przewodnikiem dla turysty, który zechce podróżować po naszym powiecie i zobaczyć coś ciekawego - mówi Janusz Justyna, współautor albumu “Kościoły drewnem budowane w powiecie złotowskim”. 
 
Każdy z kościołów opisany jest w szczegółowy sposób. Autorzy książki podzielili się z czytelnikami także swoimi wrażeniami na temat tych obiektów sakralnych. Nie zapomnieli też o ciekawostkach i dużej liczbie zdjęć.  
 
Dokumentacja fotograficzna musiała być różnorodna, także musiał być szeroki kadr zawarty, a także detal architektoniczny. Wszystko to, co ciekawe i interesujące - tłumaczy Grzegorz Mrozik, współautor albumu “Kościoły drewnem budowane w powiecie złotowskim”.
 
Autorzy książki przetłumaczyli ją także na język angielski. Album można kupić w Muzeum Ziemi Złotowskiej bądź w informacji turystycznej przy ulicy Spichrzowej.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group