Coraz więcej uchodźców z Ukrainy w Pile

02.04.2022   Autor: Redakcja
---
Około 2 tysięcy wojennych uchodźców mieszka w Pile. Część z nich ma już nadany nr PESEL, a pozostali czekają jeszcze w kolejce. Za dwa- trzy tygodnie sytuacja powinna się ustabilizować. Większość Ukraińców znalazła lokum u prywatnych osób - podkreśla prezydent Piły.  
 
- Mamy w tej chwili ponad 1200 osób zarejestrowanych w systemie PESEL, niedługo dobijemy do 2 tys. osób, które oczekują, łącznie z tą liczbą 1200, na rejestrację, to oznacza, że te nasze szacunki mniej więcej się zgadzały. Za tydzień Targi Pracy to taki moment, w którym wiele osób mam nadzieję, będzie miało szansę znaleźć pracę, znaleźć możliwość przekwalifikowania - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły  
 
Targi Pracy odbędą się 9 kwietnia w budynku Invest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile. Znajdą się tam oferty pracy z całego regionu. Ukraińcy uzyskają też pomoc tłumacza. Będzie również szkolenie dla tych, którzy zdecydują się założyć własną działalność. Prezydent poinformował, że do pilskich szkół i przedszkoli trafiło już ponad 300 ukraińskich dzieci. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej finansuje im posiłki. Dodał, że Centrum Pomocy Uchodźcom w dawnym centrum strzeleckim Tarcza będzie działać tylko do świąt Wielkiejnocy. Później jego funkcje przejmie Bank Żywności oraz punkt rejestracji uchodźców przy Dąbrowskiego. Teraz z pomocy rzeczowej w Tarczy skorzystać mogą także Polacy.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group