Konferencja on-line o raku piersi. Jak leczyć?

21.03.2022   Autor: Redakcja
---22
Rak piersi jest najczęstszą chorobą nowotworową wśród kobiet. Późno wykryty ma też wciąż dużą śmiertelność. Ośrodek Radioterapii w Pile przyjmuje coraz więcej pacjentek na leczenie.  
 
- W naszym ośrodku, który stanowi filię Wielkopolskiego Centrum Onkologii w zeszłym roku mieliśmy sto pacjentek, jest to duża liczba cieszymy się, że mogliśmy pomóc nie tylko mieszkankom Piły, ale też z okolicznych miast i miasteczek, aby to leczenie przeszło łagodnie, blisko miejsca zamieszkania - mówi Piotr Martenka, kierownik Ośrodka Radioterapii w Pile. 
 
O możliwościach radioterapii w leczeniu raka piersi będzie m.in. mowa podczas 19. Powiatowej Konferencji Promocji Zdrowia. Lekarze - prelegenci opowiedzą także jakiego typu operacje nowotworu piersi przeprowadza się w pilskim szpitalu, a jakie na poznańskich Garbarach.  


Będzie mowa też o profilaktyce. Każda kobieta po 50 roku życia raz na dwa lata powinna wykonywać mammografię. Młodsze powinny regularnie – przynajmniej raz do roku wykonać badanie USG.  

Wcześnie wykryty guzek daje większe szanse na pełne wyzdrowienia. Co szósta kobieta w kraju zapada na nowotwór piersi. Dlatego temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja lekarzy. Wziąć w niej udział będzie mógł każdy chętny, ponieważ odbywa się w formule on-line.  

Transmisja 22 marca, o godz. 11.00 na stronie www.powiat.pila.pl  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group