Terytorialsi dostarczają maseczki

03.02.2022   Autor: Redakcja
576---321
Blisko 800 tys. maseczek dostarczyli terytorialsi do wielkopolskich samorządów. Na prośbę wojewody wielkopolskiego, pobierają maseczki z magazynu i dostarczają do powiatów. Dalej, materiały ochrony indywidualnej mają trafić do gmin i ich mieszkańców. Maseczki są bezpłatne.

Akcja trwa już czwarty dzień. W dystrybucję zaangażowały się wszystkie bataliony z Wielkopolski: 122 blp z Dolaszewa, 124 blp ze Śremu oraz 125 blp z Leszna. Żołnierze dostarczali maseczki do podmiotów w swoich stałych rejonach odpowiedzialności.

- Staramy się odpowiadać na wszelkie sygnały i prośby o pomoc. Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami – wielkopolskim i lubuskim, ponieważ naszym stały rejonem odpowiedzialności są dwa województwa. Służymy naszej lokalnej społeczności i okazujemy wsparcie w tym trudnym czasie - mówi płk Zbigniew Targoński, dowódca 12 WBOT.
Terytorialsi dostarczyli w ciągu 4 dni blisko 800 tys. maseczek, do 30 podmiotów. Żołnierze 122 blp z Dolaszewa przewieźli blisko 250 tys. maseczek do Piły, Złotowa, Wągrowca, Chodzieży i Czarnkowa.

opr. ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska, 12 WBOT
fot. DWOT

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group