Budżet Wałcza uchwalony

21.12.2021   Autor: Michał Kępiński
659---413
Wałcz z budżetem na 2022 rok. Miasto będzie inwestowało w drogi, zrównoważony transport, a także tereny zielone i rekreacyjne. Radni już po raz kolejny nie zgodzili się na Budżet Obywatelski.  

- Zrównoważony budżet, budżet, który daje pewną stabilność i przewidywalność. To trudne czasy, więc on jest bardzo również ostrożnym budżetem, nie pozwalającym szaleć, choć nie ukrywam, że przed nami cały szereg inwestycji, wielu inwestycji, które w przyszłym roku będziemy wykonywać - mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 

I tak miasto planuje w przyszłym roku wybudować łącznik między ulicą Andersa a aleją Zdobywców Wału Pomorskiego. Remontu natomiast doczeka się chociażby Chopina czy Chełmińska. Miasto planuje również wybudować brakujący fragment ścieżki rowerowej do Ostrowca czy dokończyć promenadę nad jeziorem Zamkowym. Trwają także prace przy rewitalizacji kina Tęcza. 
W przyszłym roku, podobnie jak w ostatnich 3 latach, radni nie zgodzili się przeznaczyć pieniędzy na Budżet Obywatelski. Dochody budżetu miasta Wałcz wyniosą ponad 116 mln złotych, natomiast wydatki kształtują się na poziomie 115 mln.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group