Poszukiwane opiekunki do Niemiec

06.12.2021   Autor: Reklama
592---238
Niemieckie społeczeństwo starzeje się bardzo szybko, stale rośnie liczba osób 80+, a wśród nich przybywa tych, którzy wymagają całodobowej opieki w swoim domu. Bardzo często rodzina nie może pozwolić sobie na sprawowanie opieki nad taką osobą. W takim wypadku najlepszą opcja wydaje się zatrudnienie opiekunki osoby starszej, która zajmie się seniorem praktycznie 24h na dobę. Wobec tego nie dziwi, że szybko rośnie liczba ofert pracy dla opiekunek seniora w Niemczech. Szczególnie cenione są tam pracownice z Polski.

Praca w Niemczech opieka  wymaga spełnienia przez kandydatów dwóch podstawowych warunków. Po pierwsze, znajomości języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym komunikację z podopiecznym oraz jego rodziną. Po drugie, posiadania już doświadczenia w opiece nad osobami dorosłymi, najlepiej starszymi. Może być to zarówno doświadczenie zawodowe wyniesione z pracy pielęgniarki czy opiekunki, jak również po prostu zdobyte podczas opieki nad bliskimi. Przydaje się także prawo jazdy kategorii B, umiejętność ugotowania prostych dań, posprzątania mieszkania czy domu oraz dbania o ogród.
Opiekunki do Niemiec przyciągają głównie atrakcyjne zarobki, które w przypadku agencji opiekunek Veritas Opieka oscylują w okolicy 1700 euro netto za miesiąc. Oprócz tego opiekunka ma darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie, które zapewnia podopieczny lub jego rodzina. Veritas oferuje także darmowy transport na sztelę, jak swoje miejsce pracy nazywają opiekunki, oraz późniejszy powrót do kraju. W okresie Bożego Narodzenia oraz Sylwestra Veritas Opieka wypłaca specjalne premie, które w roku 2021 wynoszą 350 euro netto. Osoby zainteresowane pracą w charakterze opiekuna seniora na terenie Niemiec proszone są o kontakt z przedstawicielami firmy Veritas Opieka.


fot. pexels.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group