Wrócił kultowy Festiwal Teatralny

13.11.2021   Autor: Artur Maras
1403---483
Święto teatru w Pile po raz 22. W czwartek rozpoczął się kultowy festiwal teatralny Teatr Pasja Rodzinna. Pierwszy spektakl Ławeczka w Słońcu przyciągnął komplet widowni.  

Na ten moment czekali artyści oraz widownia. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią na scenę Teatru Miejskiego wrócił festiwal Teatr Pasja Rodzinna. 

- Może Covid nas trochę opuści i będzie łatwiej i częściej wyjść z domu i zaznać trochę kultury, bo tego nam brakuje - mówi pilanka.  
- Najlepsze nazwiska z najlepszych scen, więc bardzo się cieszymy, że już możemy tutaj wrócić. Czekaliśmy, aby móc zobaczyć aktorów na żywo a nie tylko w telewizji - dodaje druga.Na widownię z kolei, z utęsknieniem czekali aktorzy. Niektórzy z nich tak jak Sylwester Maciejewski, na pilski festiwal teatralny przyjeżdżają od lat.  

- Bardzo mile zawsze to wspominam, bo tu publiczność w Pile jest bardzo teatralna, bardzo chłonie i po prostu lubi teatr - mówi aktor Sylwester Maciejewski.

W czwartek na deskach pilskiego teatru, publiczność oprócz Sylwestra Maciejewskiego, mogła zobaczyć także Marię Gładkowską oraz Wojciecha Wysockiego. Artyści zagrali w polskiej premierze amerykańskiego przeboju.  
 
To jest spektakl o potrzebie miłości, o potrzebie zainteresowania drugim człowiekiem, o tym, że w każdym wieku potrzebujemy uwagi. To jest akurat przedstawienie o starszych ludziach - mówi aktor Wojciech Wysocki.
Przedstawienie, które w tym przypadku kończy się happy endem. Komedia została ciepło przyjęta przez pilską publikę, a to nie koniec.  
 
- Te spektakle, które proponujemy publiczności do obejrzenia z Teatru Nowego w Poznaniu czy z Teatru z Gniezna, Kalisza są niezwykle atrakcyjne - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.
  
22 Festiwal Teatralny Teatr Pasja Rodzinna potrwa do końca listopada.  

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group