Praca na Spitsbergenie? Szukają chętnych

20.10.2021   Autor: News4Media
643---92
Naukowcy kompletują załogę na wyprawę na wyspę na Morzu Arktycznym. Za kołem podbiegunowym potrzebny jest np. informatyk i kucharz.

Miejsce pracy: wyspa Spitsbergen leżąca już za kołem podbiegunowym. To skrawek lądu na Morzu Arktycznym, który zamieszkuje około 3 tysięcy osób. Działa tam także Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego. Ulokowana jest w południowo-zachodniej części wyspy. Ta jednostka naukowa jest zarządzana przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk i co roku na miejsce wysyłani są naukowcy, aby prowadzić badania i obserwacje. Tak dzieje się od 1978.

Instytut Geofizyki PAN właśnie organizuje kolejną eskapadę. To będzie już 45. podróż w te odległe miejsce i naukowcy potrzebują ludzi. Rekrutacja trwa do 22 listopada, a na liście poszukiwanych uczestników ekspedycji są:
geofizyk,
meteorolog,
informatyk,
specjalista ds. monitoringu środowiska/hydrotechnik,
mechanik,
konserwator,
pracownik techniczny,
asystent terenowy,
administrator stacji,
kucharz.
Stawiane przed chętnymi wymagania są w ogłoszeniu o pracę dosyć szczegółowo opisane. Na przykład mechanik powinien posiadać umiejętności obsługi agregatów prądotwórczych i silników wysokoprężnych. Pracownik techniczny musi znać się na robotach ogólnobudowlanych, stolarce, elektryce czy hydraulice. Poszukując asystenta terenowego, IG PAN stawia na doświadczenie górskie lub motorowodne. W ogóle kładziony jest nacisk na posiadanie patentów motorowodnych, odbyte kursy medyczne i znajomość języka angielskiego.

Część osób, które zostaną przyjęte, będą mogły przebywać na Spitsbergenie od czerwca do lipca 2022 roku, a inna grupa aż do września przyszłego roku. Swoje CV wraz z listem motywacyjnym i oświadczeniem kandydata o niefigurowaniu w Krajowym Rejestrze Karnym należy przesłać na adres rekrutacja45@igf.edu.pl

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group