Niepełnosprawni mają wreszcie lepszy dostęp do rehabilitacji

13.10.2021   Autor: Mateusz Manthai
---122
Nowa siedziba chodzieskiego Stowarzyszenia Bioderko. Od teraz jego podopieczni będą korzystać z rehabilitacji w komfortowych warunkach – bez barier architektonicznych  
 
- Schody to była właśnie ta wielka bariera, ale wiadomo, stowarzyszenia, gdzie dostają lokal, tam biorą. Tam już w ogóle nie było miejsca, żeby się rozwijać. Tu mamy taką przestrzeń, że możemy różne inne działania robić, oprócz rehabilitacji, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni. Przeprowadzka trwała dwa dni. Przyszło czterech panów, którzy mieli przenieść ladę. Jak już dostaliśmy takich silnych panów to żeśmy ich wykorzystali, żeby przenieśli nam cały sprzęt - opowiada Honorata Pilarczyk, prezes Stowarzyszenia Bioderko. 
 
Stara siedziba Bioderka mieściła się w budynku przy ulicy Jagiellońskiej. Było to przerobione mieszkanie po zmarłym lokatorze w bloku komunalnym, w dodatku na pierwszym piętrze.  


Po kilkunastu latach stowarzyszenie w końcu dostało nowe miejsce i to na parterze. Przenieśli się do nowego Centrum Integracji i Rehabilitacji. Podopieczni Bioderka mają teraz do dyspozycji część klubową ze stołami i aneksem kuchennym, salę do ćwiczeń, dwa gabinety fizjoterapii i łazienkę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do budynku przylega także piwnica. Tam za kilka tygodni działalność rozpocznie wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group