Wandale zniszczyli elementy trasy rowerowej

26.09.2021   Autor: Mateusz Manthai
---

Zniszczone oznakowanie trasy rowerowej w Parku 3 Maja w Chodzieży. Nieudolny wandal uszkodził słupki informujące o przebiegu trasy, zostawił śmieci i odjechał.   
 

 - Od samego początku, kiedy powstał szlak rowerowy na Gontyniec to co chwilę spotyka nas nowy proceder związany z niszczeniem słupków i oznaczeń na tych słupkach. My będziemy to do skutku naprawiać. Będziemy dbać, tak jak zadeklarowaliśmy to Nadleśnictwu, że będziemy tego pilnować, dbać i odnawiać oznaczenia, jeśli zostaną zniszczone. W ten sposób będziemy walczyć z takim wandalizmem - mówi Łukasz Sędłak, Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe

Wykonane przez członków towarzystwa słupki informacyjne wyrwał kierowca samochodu osobowego. Drewniane paliki posłużyły wandalowi najprawdopodobniej jako podkłady pod koła zakopanego w lesie auta. Obok uszkodzonych słupków, leżał także połamany fotelik dziecięcy i plastikowa pokrywa od lewarka. Trasa przygotowana w tym roku przez Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe liczy prawie 5 kilometrów. Jest miejscem rodzinnych przejażdżek jednośladami i wędrówek spacerujących.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group