Pilscy strażacy płetwonurkowie najlepsi w Polsce!

06.09.2021   Autor: Redakcja
842---411
Dwa najważniejsze tytuły: Indywidualny Mistrz Polski oraz Drużynowy Mistrz Polski w Płetwonurkowaniu Strażaków zdobyli strażacy z Piły! 

W rozegranych na terenie jeziora w Bornem Sulinowie XXVI Mistrzostwach Polski Strażaków Płetwonurków wystartowało sześciu strażaków na co dzień służących w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 w Pile. Strażacy stworzyli dwie drużyny, reprezentując Piłę i Wielkopolskę w kategoriach PSP i OSP.

W pierwszym dniu mistrzostw, 3 września przeprowadzono konkurencję indywidualną. Spośród wszystkich startujących, najlepszy czas i tytuł Indywidualnego Mistrza Polski uzyskał mł. ogn. Karol Subdarzewski. Zawodnik z Piły pokonał swoich rywali, osiągając zdecydowaną przewagę nad kolejnymi startującymi.

W sobotę, 4 września do rywalizacji przystąpiły drużyny. Łącznie do walki o miano najlepszej drużyny przystąpiło 14 ekip z całego kraju. Strażacy reprezentujący OSP RW Piła, z świeżo upieczonym Indywidualnym Mistrzem w składzie osiągnęli najlepszy czas dnia zdobywając tytuł Drużynowego Mistrza Polski Strażaków w Płetwonurkowaniu. Zwycięską drużynę razem z mł. ogn. Karolem Subdarzewskim tworzyli mł. asp. Marcin Manthey oraz sekc. Marcin Wojtania. 
Druga drużyna z Piły, w składzie st.asp. Przemysław Chodynicki, mł.asp. Adrian Romanowski, mł. ogn. Sebastian Kołodziejewski, startująca jako PSP Wielkopolska zajęła dobre, piąte miejsce, tracąc tylko kilka sekund do ekip zajmujących podium. 

Wszyscy startujący w mistrzostwach strażacy z Piły potwierdzili doskonałe przygotowanie do pracy w wodzie ratowników na co dzień służących w JRG PSP nr 2 w Pile. 
 
fot. i opr. st.kpt. Paweł Kamiński, rzecznik prasowy PSP w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group