Pierwsze warsztaty gospel w Pile. Można się jeszcze zapisać

17.06.2021   Autor: Redakcja
227---360
Warsztaty gospel już w ten piątek w Pile. W kościele ewangelicko-augsburskim pilanie po raz pierwszy będą mieli okazję uczyć się śpiewu kojarzonego z czarnoskórymi mieszkańcami Stanów Zjednoczonych.
- Celem tych warsztatów jest społeczność przy uwielbieniu pieśnią, ale też wejście w praktykę, bo to specyficzna muzyka, która ma trafiać w sposób emocjonalny do odbiorców, ale dająca radość. Dla nas radość pieśni od początku reformacji jest czymś normalnym i myślę, ze możemy spokojnie połączyć to co jest w kościele luterańskim z kościołami pentakostalnymi z Ameryki i będzie to coś nowego. Nowe doświadczenie - zapewnia ks. Tomasz Wola, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Pile. 

Każdy kto chciałby tego doświadczyć może przyjść do kościoła św. Jana w Pile, przy ul Wincentego Pola. Lista uczestników warsztatów gospel jest otwarta. Na razie zgłosiło się 40 osób w wieku od 8 do ponad 60 lat. Warsztaty są darmowe, a organizatorzy, czyli stowarzyszenie Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga, zapewnia wyżywienie.

Pierwsze warsztaty gospel w Pile startują w piątek o godz. 18.00, a w niedzielne południe odbędzie się koncert finałowy. Wstęp wolny.

Kadrę stanowią wokaliści i instrumentaliści ze Szkoły Muzycznej w Pile. Gościem specjalnym będzie znakomity polski basista – Damian Kostka. Warsztaty gospel zostały dofinansowane przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu oraz Urząd Miasta w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group