Rządowe pieniądze trafią do gmin popegeerowskich

11.06.2021   Autor: Redakcja
257---42
Miliony złotych trafią do gmin z naszego regionu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin popegeerowskich - poinformował poseł PiS Marcin Porzucek. Pieniądze otrzymają m.in. gmina Szydłowo, Wyrzysk czy Białośliwie. 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu ogłosił listę pozytywnie rozpatrzonych wniosków na pieniądze dla gmin z przeznaczeniem na inwestycje i zakupy inwestycyjne realizowane w miejscowościach, w których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Gmina Białośliwie dostanie 800 tys. złotych na budowę przedszkola i świetlicy wiejskiej w Nieżychowie. 600 tys. złotych trafi do gminy Wyrzysk na przebudowę świetlicy w Bąkowie, a 500 tys. złotych otrzyma gmina Szydłowo na budowę sieci kanalizacyjnej w miejscowości Nowy Dwór.
Pieniądze trafią również m.in. do gmin Miasteczko Krajeńskie (rozbudowa chodników i zmiana nawierzchni w Brzostowie), Ujście (budowa drogi w Jabłonowie), Lipka (modernizacja stacji uzdatniania wody w Debrznie Wsi) , Zakrzewo (przebudowa drogi w Kujankach), Tarnówka (przebudowa drogi w Bartoszkowie), Chodzież (przebudowa drogi w Podaninie) czy Margonin (budowa ulic Jagodowej i Grzybowej w Klotyldzinie). 

Pełna lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków znajduje się na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

fot. gov.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group