Pieniądze marszałkowskie na ratowanie zabytków

09.06.2021   Autor: Artur Maras
287---53
Są pieniądze na ratowanie zabytków w Wielkopolsce. Urząd Marszałkowski kwotą ponad 1,5 mln zł. wesprze 72 regionalne zabytki, w tym 19 z północnej Wielkopolski. Pieniądze dostaną m.in. parafie pw. św. Antoniego w Pile i pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance.

- Dla Północnej Wielkopolski dokładnie przypadło 337 500 zł. Jest to bardzo potrzebne, ponieważ w zeszłym roku z racji braku możliwości budżetowych nie przeznaczaliśmy pieniędzy na zabytki. W tym roku, pomimo że nasz budżet nie był optymistyczny, zdecydowaliśmy się przeznaczyć te środki na prace konserwatorskie, gdyż wiemy jakie jest to potrzebne - zapewnia Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. 
Parafia pw. św. Antoniego w Pile dostanie na prace konserwatorskie ścian prezbiterium 30 tys. zł. Za 8 tys. zł odrestaurowany zostanie ołtarz główny w kościele w Róży Wielkiej. 20 tys. zł pomoże w zabezpieczeniu i wzmocnieniu murów poewangelickiego kościoła w Drożyskach Wielkich w gminie Zakrzewo. Tam częściowo wyremontowany będzie także Dom Polski – Centrum Idei Rodła. Parafia w Łobżenicy może liczyć na 25 tys. zł na prace ratunkowe elewacji kościoła. 20 tys. zł dostanie parafia św. Jana Chrzciciela w Trzciance na odrestaurowanie zabytkowych witraży.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group