Kapitalny remont dawnej barki Mississipi

01.06.2021   Autor: Artur Maras
583---632

Dawna barka Mississippi wyjęta z wody. To kolejny etap prac związanych z remontem tej jednostki. Zamiast restauracji powstanie tu biuro projektowe.

Remont pilskiej barki wzbudza duże zainteresowanie. Sobotniej akcji wyciągania jednostki, przyglądało się wielu gapiów. Po latach bycia niechlubną wizytówką miasta, barka zyska nowe oblicze. Dźwig wyciągnął barkę z wody i umieścił ją na specjalnej konstrukcji. Prawdopodobnie w tym tygodniu robotnicy rozpoczną piaskowanie kadłuba, po którym pomalują go specjalną farbą.

- Wówczas z powrotem przetransportujemy barkę na drugi brzeg, w miejsce gdzie stała wcześniej. Nie będzie to już za pomocą dźwigu, tylko za pomocą wyciągarek. Będziemy ją wpuszczać do wody i przeciągać na drugą stronę - powiedziała Monika Ruta-Zygiel – właścicielka barki, studio projektowe Monika Design. 

Tam rozpoczną się już właściwe prace budowlane. Wiadomo już, że barka nie będzie przypominać tej, która stała tu kiedyś. Zyska nowoczesny wygląd i przeszklenia. Jej nowa nazwa to Arcy Statek. Będzie się w nim mieścić siedziba biura architektonicznego nowej właścicielki obiektu.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group