Zadecyduj o rozwoju Noteci!

23.05.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
978---1027

Ma blisko 400 km i przepływa przez 3 województwa – mowa o Noteci. Czy rzeka ta i jej walory są w pełni wykorzystane? Czy może są rzeczy, które należy poprawić? Na te pytania może odpowiedzieć każdy. 


Czarnkowianie zapytani o Noteć i jej znaczenie dla nich samych, czasami popadają w nostalgię i wspomnienia.

 – Jak byłam dzieckiem, to tam była piękna plaża. Był ratownik, były przebieralnie. Było wszystko. Na spacery chodzimy. Zawsze jest gdzie iść. Nie trzeba tutaj w mieście. Świeższe powietrze, lepiej jest - oceniają mieszkańcy Czarnkowa.

A skoro jest lepiej, to trzeba korzystać. Rzeka daje mieszkańcom okolicy wiele możliwości na spędzanie czasu. A stopień aktywności może być uzależniony od preferencji i możliwości zainteresowanych. Można na przykład popływać kajakiem. Ale to nie koniec.

 – Myślę, że można również odbyć rejs statkiem wycieczkowym. Można wynająć, jeśli się ma odpowiednie uprawnienia chociażby jacht, czy też małą łódź. Można całą rodziną – rodzice z dziećmi podróżować chociażby przez śluzy, które mogą być niezwykłą atrakcją. Można dopłynąć do nowoczesnych marin, czy to w Czarnkowie, czy to w Drawsku - mówi podróżnik Patryk Suracki.

Choć jak widać Noteć turystycznie żyje, to samorządowcy chcą, by ruch turystyczny na rzece był jeszcze większy. Związek Miast i Gmin Nadnoteckich bada te możliwości.

 – Nasze działania będą skupiały się, tak przewiduję, że to wyjdzie z badań, na wspólnych produktach turystycznych. Będziemy chcieli bardzo mocno pracować nad tym, żeby znaleźć rozwiązania łączące gminy naszych poszczególnych trzech województw w kierunku wspólnych działań w rozwoju turystyki na rzece Noteć - zapowiada prezes ZMiGN, Sławomir Napierała.

A co to będzie konkretnie? To zależy do wyników badań. Udział w nich może wziąć każdy z mieszkańców terenów objętych działalnością związku. Najprościej wchodząc na stronę miasta Czarnków: czarnkow.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group