Sprawca śmiertelnego wypadku trafił do aresztu

12.05.2021   Autor: Redakcja
489---507
27-latek trafił do aresztu za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. We wtorek Sąd Rejonowy w Wałczu zgodził się na trzymiesięczny areszt. 

Do wypadku doszło w poniedziałek w gminie Człopa. 27-latek wsiadł za kierownicę samochodowego osobowego marki Reanult Megane pod wpływem alkoholu. 
- Kierowca nie był sam. Przewoził 37 letniego pasażera. W pewnym momencie na odcinku drogi pomiędzy miejscowością Trzebin a Pieczyska w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, 27 latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył autem w przydrożne drzewo, po czym auto odbiło się i zjechało na przeciwległy pas drogi, jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów. Niestety tego zderzenia nie przeżył pasażer - mieszkaniec powiatu wałeckiego. Kiedy przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego, urządzenie pokazało wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 

Kierowca został zatrzymany. Sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu czarnkowsko- trzcianeckiego trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na zawsze. 

fot. OSP Wałcz 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group