Asta Video Fest

Jesteś po szczepieniu? Do tych krajów możesz wjechać swobodnie

09.05.2021   Autor: News4media
1094---311
Szczepionka na koronawirusa, oprócz większej odporności na chorobę COVID-19, daje nam również możliwość podróżowania. Już teraz osoby zaszczepione mogą się cieszyć większą swobodą. Poniżej prezentujemy listę krajów, które osoby zaszczepione będą mogły odwiedzić bez większych przeszkód.
 
Chorwacja
Chorwacja umożliwiła osobom, które przeszły pełne szczepienie, swobodną podróż po kraju. Pozostałe osoby muszą mieć ze sobą negatywny wynik testu typu PCR lub niektórych testów antygenowych, nie starszy niż sprzed 48 godzin. Obecne zasady obowiązują do 15 maja 2021 roku.

Grecja
Grecja będzie gotowa na przyjęcie turystów w połowie maja, ale już teraz osoby, które są zaszczepione, mogą wjechać do tego kraju i to bez konieczności przedstawiania testu.

Bułgaria
Od 1 maja do tego kraju można swobodnie przyjechać. Warunkiem jest przedstawienie certyfikatu o zaszczepieniu przeciwko COVID -19. 

Litwa
Do Litwy bez testu i kwarantanny zostaną wpuszczeni wszyscy, którzy przeszli pełny cykl szczepień. Granice tego kraju bez dodatkowych restrykcji przekroczą również osoby, które chorowały w ciągu ostatnich 180 dni przed przyjazdem na Litwę. Oczywiście wymagane w takim przypadku jest zaświadczenie lekarskie sporządzone w języku angielskim.
Madera 
Bez kwarantanny i testu, jeśli jesteśmy zaszczepieni, pojedziemy również na Maderę. Zamiennikiem tutaj może być również zaświadczenie lekarskie, stwierdzające że w ostatnich 90 dniach poprzedzających przylot przeszliśmy COVID-19.

Rumunia
Rumunia przy wjeździe wymaga posiadania negatywnego wyniku testu oraz 10-dniowej obowiązkowej kwarantanny. Obostrzenia te nie dotyczą osób, które mają potwierdzenie zaszczepienia dwiema dawkami szczepionki (chyba że szczepienie jest jednostopniowe).

Inne kraje
Co ciekawe do Albanii, Dominikany, Kostaryki, Macedonii, Meksyku, Tanzanii i Zanzibaru turyści z Polski swobodnie wjadą bez testu i nie będąc zaszczepionymi.
 
fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group