Czy w Mirosławcu powstaną nowe mieszkania?

07.05.2021   Autor: Michał Kępiński
708---115
Gmina przystąpiła do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, czyli rządowego projektu tanich lokali na wynajem z możliwością dojścia do prawa własności. W 2024 roku oddanych do użytkowania powinny zostać 24 mieszkania.

W czerwcu zgodnie z planem powinniśmy podpisać umowę spółki, w tej spółce jest 19 zachodniopomorskich samorządów. Jesienią spółka przystępuje do przygotowania dokumentów technicznych do budowy domu, jednocześnie rozpoczynając starania nad skompletowaniem środków potrzebnych do budowy tych wszystkich mieszkań w ramach spółki - mówi Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca. 

We wrześniu przyszłego roku gmina chce natomiast ogłosić przetarg na budowę i wyłonić wykonawcę. Oddanie mieszkań do użytkowania powinno nastąpić w marcu 2024 roku. Budynek ma być zlokalizowany przy ulicy Akacjowej.
Lokale będą budowane przez Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, czyli spółki powołane przez samorząd wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Na utworzenie SIM-ów gminy będą mogły otrzymać bezzwrotne wsparcie w wysokości 3 mln złotych. Projekt ma być alternatywą dla tych, których nie stać na kredyt mieszkaniowy, lub nie chcą wiązać się długoletnią pożyczką.

Ostatni nowy blok w Mirosławcu został wybudowany na początku lat 80. Przystąpieniem do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zainteresowana jest także Trzcianka i Złotów. Samorządowcy czekają jeszcze na szczegółowe ustalenia z Krajowym Zasobem Nieruchomości, te powinny zapaść do końca maja.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group