Pół miliona dotacji na remont bloku operacyjnego

21.04.2021   Autor: Mateusz Manthai
806---186
Pół miliona złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło do powiatu chodzieskiego. Pieniądze pozwolą na remont bloku operacyjnego w tutejszym szpitalu.

- To 500 tysięcy jest dla nas niezwykle cenne, gdyż jak zwykle każdy szpital powiatowy w tej chwili ma problemy finansowe, ale głównie te inwestycyjne. Brakuje nam tych pieniędzy. Tutaj jest okazja, żeby coś w placówce zrobić. Planujemy remont bloku operacyjnego, wymianę urządzeń klimatyzacyjnych, które na tym bloku są od kilkunastu lat. W tej chwili jest to najbardziej pilne zadanie szpitala. Potrzeby są jednak znacznie większe, ale myślę, że jest to dobry początek - mówi Krzysztof Szplit, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chodzieży. 

Modernizacja bloku operacyjnego ma znacznie poprawić bezpieczeństwo pacjentów szpitala. Nowy system klimatyzacji sprawi, że sale operacyjne będą wolne od drobnoustrojów. Całkowity koszt inwestycji to blisko milion złotych. Do 500 tysięcy złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych, szpital ze środków własnych dołoży 350 tysięcy.
Dwie nowe karetki dla Szpitala Powiatowego

To nie koniec modernizacji chodzieskiej lecznicy. Placówkę czeka remont drugiej części oddziału wewnętrznego. Szpital potrzebuje też specjalistycznego aparatu rentgenowskiego.

Wcześniej chodzieski szpital otrzymał dotację unijną na budowę oddziału ortopedyczno-rehabilitacyjnego. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group