Asta Video Fest

Motocyklista bez uprawnień uciekał przed policją 180 km/h [WIDEO]

21.04.2021   Autor: Redakcja
1028---368
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pile zatrzymali uciekającego motocyklistę, który poruszał się z prędkością 180 km/h. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

- Policjanci pilskiej drogówki podczas służby zauważyli niebezpieczną jazdę motocyklisty. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń rozpoczynając od niebezpiecznego manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu oraz przekraczania dozwolonej prędkości. W momencie kiedy funkcjonariusze zbliżyli się do pojazdu włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe, mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i podjął ucieczkę. Policjanci rozpoczęli pościg, podczas którego widać jak motocyklista swoją jazdą stwarzał ogromne niebezpieczeństwo. Wykorzystał chodnik jako drogę ucieczki przed patrolem, a także w pewnym momencie osiągnął prędkość 180 km/h znikając policjantom z pola widzenia - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot, z pilskiej policji.

Po chwili, na najbliższym skrzyżowaniu motocyklista stracił panowanie nad swoim pojazdem i przewrócił się na bok. Na widok policyjnego radiowozu mężczyzna próbował podnieść motocykl by kontynuować ucieczkę. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, którym okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Za popełnione wykroczenia drogowe oraz ucieczkę przed policyjnym patrolem 47-latek odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

wideo: KPP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group