Archiwalne materiały TV ASTA w ogólnopolskim filmie

17.04.2021   Autor: Redakcja
906---342
Archiwalne materiały TV ASTA pojawiły się w filmie Prime Time, który można obejrzeć na Netflixie. Akcja tego psychologicznego thrilleru osadzona została w 1999 roku w studiu telewizyjnym.

Producentom filmu Prime Time zależało na jak najwierniejszym oddaniu Polski z przełomu wieków, dlatego po archiwalne nagrania zwrócili się m.in. do kilku oddziałów regionalnych TVP oraz TV ASTA.

- TV ASTA ma bardzo bogate archiwum sprzed ponad 25 lat, dlatego kiedy zadzwonili do nas producenci filmu Prime Time, że chcieliby wykorzystać materiały archiwalne dokładnie z '99 roku to z przyjemnością nawiązaliśmy współpracę - mówi Patrycja Jankowska z TV ASTA.Główną rolę w filmie powierzono znanemu chociażby z filmu Boże Ciało Bartoszowi Bieleniowi. Aktor wciela się w postać dwudziestokilkuletniego Sebastiana, który w sylwestrową noc 1999 roku wpada z bronią do studia telewizyjnego i terroryzuje znajdujących się tam ludzi. Archiwalne nagrania z tamtych czasów, w tym te pilskie zostały wyświetlone na monitorach reżyserki.
- Naturalnym było dla nas, że chcemy pokazać trochę tej Polski, z 1999 roku, co nada nam kontekstu gdzie jesteśmy, jakie ludzie maja problemy w danym momencie ale również będzie to taki sentyment dla widzów i podróż nostalgiczna - mówi Jakub Razowski, producent filmu Prime Time.

I w tę nostalgiczną ale zarazem trzymająca w napięciu podróż można wybrać się bez wychodzenia z domu. Film dostępny jest w serwisie Netflix. Jego ogólnopolska premiera miała miejsce 14 kwietnia, światowa odbędzie się 30 czerwca.

fot. fragment filmu Prime Time

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group