Piła przygotowana na otwarcie dwóch punktów masowych szczepień

12.04.2021   Autor: Redakcja
704---321

Dwa punkty masowych szczepień przeciwko COVID 19 są przygotowane i mogą zostać uruchomione zaraz po dostarczeniu szczepionek. W klinice Ars Medical i w obiektach CSS Tarcza będzie można zaszczepić jednego dnia od 700 do 800 mieszkańców Piły i regionu. 

Jak podaje Urząd Miasta Piły termin uruchomienia nowych punktów szczepień zależny jest od decyzji NFZ, a ich wydajność od liczby szczepionek, które trafią do Piły. Punkty te otrzymały dodatkowe wyposażenie umożliwiające bezpieczne i sprawne przeprowadzenie akcji szczepień dużych grup ludzi. Dodatkowo do CSS Tarcza Internet bezpłatnie doprowadziła firma ASTA-NET. 

W punktach szczepień masowych pracować będą lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i studenci ostatniego roku studiów medycznych PUSS w Pile, którzy wykonywać będą zarówno kwalifikację do szczepienia, jak i wykonywać same zabiegi. Do tej chwili na apel prezydenta Piotra Głowskiego, odpowiedziało 56 osób. 

Punkty szczepień pracować będą od poniedziałku do soboty, przez 12 godzin na dobę (od 8.00 do 20.00). W razie potrzeby praca punktów może zostać rozszerzona o godzinę dziennie (do 21.00) oraz także w niedzielę. Nadal działać będzie osiem dotychczas funkcjonujących w naszym mieście punktów szczepień.

źródło: UM Piły
fot. poglądowa Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group