Podrzucają odpady pod bramy PSZOK-ów

08.04.2021   Autor: Redakcja
1212---429
W ostatnim czasie kila razy doszło do podrzucenia odpadów pod płot Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takie zachowanie jest zwykłym zaśmiecaniem miasta i każdy przypadek pozostawienia odpadów przed PSZOK-iem będzie zgłaszany na policję lub do straży miejskiej - informuje PRGOK. 

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych są monitorowane 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. W takim przypadku ustalenie właściciela podrzuconych odpadów jest więc tylko kwestią czasu, o czym niektórzy się już przekonali. W czerwcu ubiegłego roku pod bramę PSZOK-u w Pile, ktoś wyrzucił stare meble. Całe zdarzenie nagrały kamery monitoringu. Nagranie zostało przekazane policji. Kilka tygodni później sprawca podrzucenia odpadów został ukarany mandatem.

Również dzięki nagraniom kamery monitoringu udało się ustalić kto podrzucił odpady pod PSZOK w Krajence. Mężczyzna wyładował ze swojego samochodu odpady pochodzące z działalności rolniczej. Dzięki współpracy ze strażą miejską, udało się ustalić kim była ta osoba. Mieszkaniec gminy Białośliwie został zobowiązany do usunięcia odpadów.

Z kolei pod koniec marca pod płot PSZOK-u w Pile zostało podrzuconych 45 worków z odpadami biodegradowalnymi oraz pocięte gałęzie. Właściciel worków wprawdzie chciał w godzinach pracy PSZOK-u przewieźć odpady do kontenera, ale odmówił poddania się identyfikacji, zgodnie z regulaminem punktu. Pracownicy nie mieli więc możliwości zweryfikowania czy był on uprawniony do skorzystania z PSZOK-u. Mężczyzna zostawił więc odpady przed bramą. Sprawa została zgłoszona na policję.
Kamery monitoringu zarejestrowały też osoby, które przed bramą punktu w Jastrowiu zostawiły m.in. stare fotele, krzesło, zepsute aparaty fotograficzne czy klawiaturę. W tym przypadku również zostaną powiadomione odpowiednie służby, którym zostaną przekazane nagrania z naszych kamer.

PRGOK przypomina, że Punkty Selektywnej Zbiórki w Jastrowiu, Krajence, Ujściu, Grabównie, Kaczorach, Gajewie, Brzeźnie Krzyżu Wielkopolskim, Wieleniu i Drawskim Młynie pracują w poniedziałki, środy i soboty w godzinach od 9.00 do 17.00, PSZOK w Pile czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00, a w soboty od 10.00 do 14.00. Godziny są dostosowane do zgłaszanych potrzeb mieszkańców, żeby również osoby pracujące w tygodniu, mogły skorzystać z PSZOK-u.

opr. i fot. PRGOK

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group