Wylicytuj mazurka

26.03.2021   Autor: Jakub Sierakowski
251---601
Mazurek to tradycyjne ciasto polskiej kuchni. Zajadamy się nim podczas świąt wielkanocnych. Złotowianka postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym - można upiec pyszne ciasto, a przy okazji wspomóc podopiecznych fundacji.
- W listopadzie Fundacja „Złotowianka” założyła grupę licytacyjną, na której co tydzień-dwa tworzyliśmy licytacje, z których środki trafiały na rzecz fundacji, a my przeznaczaliśmy je dla naszych podopiecznych, którzy najbardziej potrzebowali wsparcia. Widziałam, bo prowadziłam te licytacje, że najlepiej sprzedają się wypieki i przez jakiś czas główkowałam jak to wykorzystać - wyjaśnia Paula Klaczyńska z Fundacji Złotowianka

Na początku pojawił się pomysł warsztatów z malowania ciastek dla dzieci, jednak storpedowała go pandemia. Przy zbliżających się świętach wielkanocnych i pieczeniu mazurków takich przeciwskazań nie było. Produkcja ciast ruszyła pełną parę. Tylko jedna osoba - matka podopiecznego fundacji, upiekła 50 mazurków. Wypieki trafiają później na licytacje, z których pieniądze wesprą podopiecznych Złotowianki. Potrwają one do piątku - na tę chwilę można licytować 74 mazurki, a już teraz wiadomo, że dzięki ciastom udało się zebrać co najmniej 5200 złotych.

LICYTACJE ZŁOTOWIANKI

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group