Jedenaste rondo powstanie w Złotowie

26.03.2021   Autor: Jakub Sierakowski
659---96
Nowe rondo w Złotowie. Powstanie na skrzyżowaniu Bohaterów Westerplatte z ulicą Nieznanego Żołnierza. Ma to poprawić bezpieczeństwo w tym, jak się okazuje, bardzo kolizyjnym miejscu.

- Jest tam wyraźna potrzeba zbudowania ronda, stwierdzona na podstawie różnych kolizji. Od 2014 roku, gdy objąłem funkcję burmistrza, docierały do mnie różne sygnały dotyczące utrudnionej widoczności. Zasięgnąłem opinii u naszej złotowskiej policji i okazało się, że od 2014 do 2018 było tam 15 zdarzeń. 13 kolizji, jeden bardziej poważny wypadek - wyjaśnia Adam Pulit, burmistrz Złotowa

Do tej pory miasto stosowało w tym miejscu inne środki bezpieczeństwa, takie jak np. lustra. Patrząc na statystyki okazało się jednak, że są one nieskuteczne. Na skrzyżowaniu powstanie 11 rondo w mieście. Przebudowa ma także zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów.


Przetarg na to zadanie jest już rozstrzygnięty. Wygrała firma, która zaoferowała 1,4 mln złotych, jednak jak się okazuje, miasto miało przygotowane na ten cel 200 tys. mniej. Dlatego burmistrz na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej będzie wnioskował o dołożenie brakujących środków. Jeżeli radni się zgodzą, zostanie podpisana umowa, a wykonawca będzie miał 150 dni na zbudowanie ronda.

fot. google maps - skrzyżowanie ulic Boh. Westerplatte i Nieznanego Żołnierza

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group