Chodzież gotowa na rozpoczęcie sezonu rowerowego

26.03.2021   Autor: Mateusz Manthai
211---49
Trwają przygotowania do uruchomienia sezonu Chodzieskiego Roweru Miejskiego. W systemie zarejestrowanych jest już blisko 4 tysiące cyklistów. Chromek otrzymał także kolejne dofinansowanie.

 - Ruszamy 1 kwietnia tego roku. Miejmy nadzieję, że żadne nowe obostrzenia nam tego terminu nie przesuną. Póki co uruchamiamy 83 rowery i 20 stacji. W tej chwili trwa naprawa rowerów. czyścimy je, czyścimy łańcuchy, czyścimy całe rowery,wymieniamy tzw. locki, czyli elektroniczne zamki, żeby poprawić m.in. sprawność GPS-u. Oczywiście ładujemy te rowery. Jeśli chodzi o Chodzież, w zeszłym roku nie było tylu szkód i aktów wandalizmu, w porównaniu z innymi miastami, które używają tego systemu - Szymon Zychla z Urzędu Miejskiego w Chodzieży
Już niebawem, w ramach programu „Mobilność miejska 2.0” Urząd Miasta wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji kupią 50 nowych jednośladów. Powstanie także dwudziesta pierwsza stacja bazowa. Ta ma się pojawić w okolicy Szpitala Powiatowego. Aby skorzystać z systemu chodzieskich rowerów miejskich, należy pobrać specjalną aplikację Roovee, wpłacić kaucję w wysokości 10 złotych i podać swoje dane. W 2020 roku, mimo późniejszego uruchomienia Chromka, użytkownicy na rowerach spędzili blisko 9 tysięcy godzin i przejechali 67 tysięcy kilometrów. To prawie 30 tysięcy kilometrów więcej, niż długość ziemskiego równika. Cykliści wypożyczali jednoślady 33 tysiące razy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group