5 nowych pojemników na nakrętki w Pile

17.03.2021   Autor: Redakcja
888---7
Mieszkańcy Piły wybrali 5 miejsc, w których wczoraj rozstawione zostały pojemniki na plastikowe nakrętki. Osoby, fundacje i stowarzyszenia, które mają pomysł na to, komu zbiórka zakrętek może pomóc, proszone są o kontakt z Altvater Piła.

Pomysłodawcą akcji i fundatorem pojemników jest spółka Altvater Piła, działająca w branży odbioru i zagospodarowania odpadów, popularyzująca wśród mieszkańców wiedzę na temat segregacji i działająca na rzecz ochrony środowiska.

Pomysł ustawienia pojemników jest odpowiedzią na nieprzemijające zainteresowanie akcjami charytatywnymi, polegającymi na zbieraniu zakrętek. Co ważne, to od mieszkańców będzie zależało na jaki cel będą je gromadzić. Pojemniki zostały wyposażone w specjalne ramki, w których będzie można umieścić informację o celu zbiórki.

Przypomnijmy, w styczniu na dedykowany adres mailowy pilanie wysyłali lokalizacje, w których - według nich - powinny zostać zamontowane kosze. Przedstawiciele spółki Altvater Piła z urzędnikami z pilskiego ratusza wybrali spośród nich 10 ogólnodostępnych, znajdujących się w różnych częściach Piły, często monitorowanych, miejsc.
Pod koniec lutego na facebookowym profilu ENERIS ruszyło głosowanie na 5 ostatecznych lokalizacji. Internauci w komentarzu pod postem wpisywali numer wybranego miejsca. Zwyciężyły te, które zdobyły najwięcej wskazań mieszkańców, czyli:
· Szkoła Podstawowa nr 7 (pojemnik stanął vis a vis głównego wejścia),
· teren przy boisku Szkoły Podstawowej nr 11,
· duży rynek przy ulicy Rynkowej (parking),
· mały rynek przy ulicy Ludowej (obok kontenera na odzież),
· plac zabaw przy ul. Kolejowej i Kościuszki.

- Zainteresowanie konkursem było ogromne i przerosło nasze oczekiwania. Musieliśmy zliczyć ponad 800 głosów - informuje dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. Jesteśmy dumni, że możemy pracować dla tak zaangażowanych społecznie mieszkańców i cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę do pomocy potrzebującym.

Fundacje, stowarzyszenia oraz osoby prywatne, które chcą „zaopiekować” się pojemnikami, proszone są o kontakt z Zuzanną Błaszczyk-Koniecko z Altvater Piła pod numerem 602 434 149.

fot. i opr. Eneris 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group