10 milionów złotych na mobilność miejską

16.03.2021   Autor: Mateusz Manthai
907---158
Prawie 9 kilometrów nowych chodników i ścieżek rowerowych powstanie w Chodzieży. Urząd otrzymał właśnie dofinansowanie z unijnej kasy.

Chodzieski urząd realizuje II etap projektu „mobilność miejska”. W tej fazie oprócz budowy ścieżek rowerowych i chodników, zaplanowana jest rozbudowa sieci rowerów miejskich o kolejnych 50 jednośladów. Zmodernizowane zostanie także oświetlenie drogowe na nowych ścieżkach rowerowych. Wszystko po to, aby w przyszłości do centrum wjeżdżało mniej samochodów.

- Nawet, gdy mieszkamy przy ulicy Sienkiewicza to do kościoła byśmy najchętniej pojechali samochodem. To przestawienie sposobu myślenia musi nastąpić, jeżeli w przyszłości chcemy oddać miasto naszym następcom, jako miasto ekologiczne i zdrowe - tłumaczy Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży. 

Na kiepski stan chodników od lat narzekają mieszkańcy miasta. Już niebawem się to zmieni. Za dwa lata Chodzieżanie przejdą się nowymi traktami m.in. przy ulicach 3 Maja, Świętokrzyskiej, Tadeusza Siejaka, czy Osiedlu Leśnym. Dokończony będzie także brakujący odcinek trasy rowerowej na promenadzie przy jeziorze Miejskim.
 

Z nowych tras cieszą się lokalni cykliści, bo turystyka rowerowa jest coraz bardziej popularna. Jednak jak dotąd tych dobrych ścieżek brak.

- Każdy metr ścieżki rowerowej jest na wagę złota. Nie ma co ukrywać, że przez wiele lat w Polsce ścieżek rowerowych będzie brakowało. Zawsze będzie ich brakowało, więc dla nas jest to bardzo dobra wiadomość - tłumaczy Łukasz Sędłak, prezes Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego. 

Wartość projektu to blisko 10 milionów złotych, z czego 8 milionów to dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group