Tydzień Pomocy Pokrzywdzonym

22.02.2021   Autor: Redakcja
---

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od 22 lutego do niedzieli można uzyskać bezpłatną pomoc prawną. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Wzorem lat ubiegłych w wyznaczonym terminie dyżury pełnić będą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu w godzinach od 06.00- 14.00 i od 14.00- 22.00.

- Każdy zainteresowany będzie mógł w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz psychologiczną m.in. w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych w całym kraju - przypomina asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji. 

Pokrzywdzeni mogą liczyć przede wszystkim na informację prawną, pomoc psychologiczną, a nawet pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty - przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group