Maturzyści nie zatańczą w tym roku Poloneza

31.01.2021   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
1787---360
Zielone koniczynki wpięte w ubranie o tej porze roku były już powszechnym widokiem na naszych ulicach. Tegoroczni maturzyści jednak nie mogą bawić się na balach studniówkowych, więc i koniczynki na szczęście w uroczystych okolicznościach nie otrzymają.

Sukienka w szafie, buty wybrane, no i fryzjer, właściwie już umówiony. A tu się okazuje, że nic z tego. Studniówki Anno Domini 2021 nie będzie.

Już mieliśmy cały plan studniówki ułożony. Mieliśmy zamówiona salę, już rozglądaliśmy się za pierwszym cateringiem. Każda dziewczyna już miała wybraną swoją wymarzoną sukienkę, swojego partnera na studniówkę. No i niestety nie wyszło - mówi Agata Piątek, Samorząd Szkolny ZS w Czarnkowie

I wszystko wskazuje na to, że przed maturą już nie wyjdzie. Przynajmniej nie na taką skalę, na jaką zazwyczaj odbywają się studniówki. To duże przedsięwzięcie organizacyjne, któremu młodzi ludzie z czarnkowskiej „Górki” mieli podołać sami. Z pomocą wychowawcy oczywiście.

 – Nikt tak do końca nie wierzył, że to się aż tak przeciągnie i zawsze mówiliśmy „a poczekamy co będzie, może da się to jeszcze zorganizować”. Jakiś tam żal na pewno był. Teraz też, jak rozmawiam z nimi, to mówią, że fajnie by było tam się spotkać. Wiedzą, że to teraz nie jest możliwe. Coś tam planujemy, ja ze swoją klasa już po maturze - mówi Justyna Łopatko, wychowawczyni klasy maturalnej i opiekunka Samorządu Szkolnego ZS w Czarnkowie

Jednak, choć w gronie klasy, z którą spędziło się kilka ostatnich lat, to nie będzie to to samo, co bal na kilkaset par.

Myślę, że dla każdego to był jakiś cios, bo jednak każdy czekał na tę studniówkę. To jednak taka impreza, na którą czeka się od dziecka właściwie. Takie podsumowanie całej naszej edukacji. A to przez tego wirusa, niestety, zostało odwołane. Myślę, że każdemu maturzyście jest po prostu przykro z tego powodu, że nie będziemy mogli jakoś uczcić końca tej edukacji - wyznaje Agata Golon, Samorząd Szkolnego ZS w Czarnkowie
A rocznik maturzystów 2021 należy to tych wyjątkowo poszkodowanych przez pandemię. Jak mówi dyrektor szkoły, jeszcze nigdy nie było takiego roku, w którym tak często zmieniały się formy organizacji pracy. Jan Palacz wierzy jednak, że uczniowie wyjdą z tego obronną ręką.

 – Że nie będzie skutku dla nich na pewno jeżeli chodzi o przygotowanie do życia. Dlatego, że oni muszą z wszystkimi nami też przetrenować to i dostosować się do tego. I to dostosowanie paradoksalnie dla nich wychodzi na dobre - wyjaśnia Jan Palacz, dyrektor Zespołu Szkół w Czarnkowie

Czarnkowscy uczniowie od lat zbliżająca się maturę świętowali w sali bankietowej w Budzyniu. Dzisiaj świeci ona pustkami. Choć część tegorocznych maturzystów z zabawy nie rezygnuje. Tylko ją przekłada.

 – Tendencja jest taka, że szkoły do nas dzwonią i większość szkół przekłada te studniówki na kwiecień, na maj i organizuje coś w stylu balu maturalnego. Część szkół po prostu odwołała kompletnie imprezy, a część szkół jednak chce, żeby ci uczniowie nie byli poszkodowani i mieli jakąś pamiątkę z takiej imprezy - mówi Przemysław Bednarek, manager sali bankietowej „Platinum”

A tymczasem maturzystom nie pozostaje nic innego, jak wykorzystać pozostały do egzaminów czas, by przygotować się do niego jak najlepiej. Początek 4 maja. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group