Asta Video Fest

5-letnia Tosia marzy o pompie insulinowej

25.01.2021   Autor: Redakcja
662---106
5-letnia Tosia z Piły marzy o nowoczesnej pompie insulinowej. Dziewczynka od półtora roku walczy z cukrzycą typu 1.

Od niedawna pompa insulinowa Medtronic 780G dostępna jest już w Polsce.

- Urządzenie ma zdolność utrzymywania cukru pod kontrolą, tak aby zapobiegać stanom hiper i hipoglikemii. Pompa przesyła także za pośrednictwem Internetu pomiary do opiekunów, co pozwala na szybką  interwencję w przypadku niebezpiecznych dla życia i zdrowia odchyleń poziomu glukozy we krwi - tłumaczą Justyna i Szymon Bekierscy, rodzice Tosi. 

Dzięki tej pompie dziewczynka mogłaby być samodzielna. Koszt urządzenia to niemal 20 tys. zł. ABY WESPRZEC TOSIĘ W WALCE O ZDROWIE MOŻNA KLIKNĄĆ TU 
- Chciałaby przestać smucić się, że nie może zjeść tego co dzieci w przedszkolu, że musi poczekać pół godziny przed jedzeniem aż cukier spadnie, że nie może teraz się aktywnie bawić bo cukier jest za wysoki albo za niski, że trzeba wstać w nocy aby napić się soku, bo cukier spada. Zakup pompy to zapewnienie bezpieczniejszego i bardziej przewidywalnego dorastania naszej córki w grupie rówieśniczej w przedszkolu, a potem w szkole. Chcemy, by miała ona szansę realizować swoje marzenia i rozwijać talenty - dodają rodzice. 

fot. archiwum prywatne Bekierskich 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group